Kvalitní veřejná doprava = starší a zdravější občané

Jan Horčík - 01 Září 2010

byla vyhlášena městem s nejlepším systémem městské mezi postkomunistickými státy. Dobře že tak. Protože podle jiné studie je kvalitní systém příčinou zdravějšího a delšího života místních obyvatel. Platí tedy delší = zdravější život?!   
zastávka hromadné dopravy

Dobrý dojem z výše uvedeného tvrzení trochu kalí skutečnost, že zprávu vydala Americká asociace veřejné dopravy. Co by také někdo takový mohl tvrdit jiného. Výzkumníci přišli na to, že kvalitní veřejná doprava je důvodem k tomu, aby se lidé více hýbali, tedy žili déle a obecně zdravěji než lidé v komunitách, kde je veřejná doprava zanedbávána.

Kvalitní systém městské veřejné dopravy je také příčinou menší nehodovosti, protože lidé prostě jezdí méně. Vyšší se snoubí s nižším . Zejména ve nejspíš zmíněná zpráva podnítí četné iniciativy, protože tam byla veřejná doprava dlouho zanedbávána na úkor té osobní. Možná ještě víc by si ji ale měla vzít k srdci např. , kde nedávno vznikla více než 100 km dlouhá devítidenní dopravní zácpa.

Autobloggreen, foto:Pacalowski
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vazena redakce, hlidejte si, prosim, ty vase oranzove odkazy "POKRAČOVÁNÍ", dost casto nevedou tam, kam by meli, ale je tam jenom odkaz na hlavni stranku. Jedina moznost, jak clanek precist, je pak odkaz pod clankem.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upozornění, zaměříme se na to

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station