Japonsko představilo elektromobil s dojezdem 125 km

Jan Horčík - 02 Prosinec 2009

Japonský automobilový výzkumný institut (JARI) představil malý třímístný elektromobil "C·ta" s dojezdem až 125 km na jedno nabití. Karoserie elektrického autíčka, které ze všeho nejvíce připomíná tzv. NEV (Neighbourhood Electric Vehicle, elektromobily do sousedství), je velmi lehká, celková hmotnost bez baterií je 300 kg.  
elektromobily - JARI - C-ta
Spodní část elektromobilu je vyrobena z plastu z uhlíkových vláken (CFRP). Svrchní oválná část je zase vyrobena z polykarbonátové pryskyřice, ať už je to cokoliv. Rozměry vozítka jsou 2650 x 1400 x 1525 (výška).
elektromobily - JARI - C-ta
Každé ze čtyř kol má vlastní in-wheel elektromotor s výkonem 2 kW. Energii jim dodává lithium-iontová baterie s voltáží 129,5 V a kapacitou 5 kWh. Jen baterie váží 40 kg, celkově tedy elektromobil bez posádky váží pouhých 340 kg. Své auto budoucnosti představil na Tokyjském autosalonu 2009.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To nevadí, možno časom budete v takej pozícii, že si budete môcť dovoliť poskytovať reportáže z vlastných rúk.
Inak doporučujem napríklad občasník Mitsubischi Motion,
kde sú uvádzané najrôznejšie novinky. Zasiela sa majiteľom vozidiel Mitsubischi, ale dá sa nájsť aj u predajcov.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Rád by som touto cestou poprosil redakciu o reportáž z autosalónu v Tokyu. Počul som, že tam bolo veľa "elektrického a hybridného".

Obrázek uživatele Jan Horčík

My bychom vám samozřejmě velmi rádi vyhověli, ale bohužel, prozatím zůstává autosalon Tokyo mimo náš dosah. Přesto mohu zaručit, že se zde o novinkách z autosalonu dočtete, ačkoliv nepůjde o "hands-on" dojmy, nýbrž o zprostředkované zprávy.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Žeby obdoba golfového vozíka? Ale každopádne je to milý koncept na krátke vzdialenosti do mesta. Bol by som rád, keby sa takýto trend doststal aj do strednej Európy.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?