Hyundai chce prodávat první auta na vodík od roku 2012

Jan Horčík - 02 Listopad 2010

chce první , resp. , představit v roce také ve . Automobilka zároveň naznačila, že nepůjde pouze o testování, mohla by se v omezeném množství prodávat.   
auta na vodík - Hyundai Tucson FCEV

"Chceme auta na vodík rozjet v malém měřítku, možná za hranicí demonstračního programu," řekla doslova Deborah Bakkerová, senior managerka pro regulaci a certifikaci při veřejném slyšení organizace EPA týkající se nových štítků pro zobrazování spotřeby.

Hyundai už se vývojem zabývá déle než 15 let. Už dříve dal najevo, že v roce 2012 by chtěl začít auta na vodík vyrábět, ale pouze pro domovskou a že v prvním roce vyrobí pouze asi 1000 kusů. Přitom už dnes testuje v několik vozů přestavěných na pohon vodíkovými .

Hyundai samozřejmě není jediná automobilka, která se vodíkem v palivových článcích zabývá. V patách jí je , , i další velkovýrobci. Jak daleko se svými projekty jsou lze prozatím ale odhadovat jen zhruba. Toyota chce například začít prodávat auta na vodík až v roce .

GreenCarAdvisor
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak už konečně začněte s těma autama na vodík, když pořád jde všem o ochranu životního prostředí a nečerpání přírodních zdrojů!!!

Obrázek uživatele Petr Soukup

A na konci měsíce reálné zkušenosti s autem na vodík. Nechte se překvapit :o)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Během zítřka přineseme na toto téma související článek.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol