Hybridních aut se v roce 2015 prodá přes 3 miliony

Jan Horčík - 28 Červen 2010

Podle analytiků z J.D. Power se letos prodá na celém světě 940 000 hybridních aut. Minulý rok to bylo pouze 732 000 kusů a za pět let se očekává nárůst na přibližně tři miliony prodaných hybridů ročně.   
Chevrolet Volt - hybrid - výroba v továrně
Přestože půjde o výrazný nárůst, pořád budou hybridy v roce 2015 zabírat pouze 3,4% globálních prodejů osobních aut. Spojené státy jakožto druhý největší automobilový trh, společně s Čínou, která se aktuálně stala největším trhem, budou diktovat další vývoj.

USA zaberou v roce 2015 přes polovinu trhu s hybridními auty. Prodá se jich tam za rok asi 1,4 mil. (pro srovnání: minulý rok to bylo 300 000) a jejich podíl vzroste na 10% celkových prodejů osobních aut z aktuálních zhruba 3%.

Naproti tomu aut do zásuvky, tedy plug-in hybridů i čistých elektromobilů, se v roce 2015 prodá pouze 500 000 za celý rok. To je velmi střízlivý odhad s ohledem na to, že elektrické auto Nissan Leaf ani plug-in hybrid Chevy Volt prozatím stále nejsou na trhu. Oba modely se ale, zejména ve Spojených státech, mají stát velkými hity a na rok 2012 se chystá se i další konkurence v podobě např. Toyty Prius do zásuvky.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil