Francie nakoupí 50 000 elektromobilů

Jan Horčík - 04 Květen 2010

Japonsko? Francie svým elektromobilům také rozumí! Země s největším podílem jaderné energie je na poli elektromobilismu jasným hráčem. Tamní vlády se nyní usnesly, že si pořídí alespoň 50 000 elektromobilů. Hybrid.cz obrázky elektromobily Francie vlajka

Celkem 12 lokálních samospráv se rozhodlo vytvořit konsorcium, které si u Peugeot-Citroenu a Renaultu objedná 50 000 elektrických aut s dojezdem alespoň 150 km. To přesně sedí na plánované elektromobily obou automobilek, které díky takové zakázce budou mít prakticky jistý odbyt na několik dalších let.

Lokální vlády zároveň navážou spolupráci s energetickými společnostmi na budování dobíjecí infrastruktury už od letošního roku. Francouzsští ministři také předložili návrh nové legislativy, který od roku 2012 zavádí bonus 5000 euro pro každého spotřebitele, který si chce koupit elektromobil nebo jakékoliv jiné auto s emisemi pod 60 g/km.

To by mělo srazit cenu elektromobilů zhruba na stejnou úroveň jako jsou klasická benzinová auta, a tak pomoct jejich rozšíření. Zároveň budou mít na bonus 2000 euro nárok také hybridy a jiná auta, např. na zemní plyn nebo LPG, s emisemi pod 135 g/km.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil