Elektromobil Mitsubishi jako Peugeot-Citroen

Jan Horčík - 12 Leden 2009

Malý městský elektromobil Mitsubishi iMiEV si razí cestu na trhy celého světa. Už tento rok se začne prodávat v Japonsku a příští rok má dorazit také do Evropy (momentálně se testuje v Monaku). Už od června také víme, že koncern PSA a Mitsubishi mají dohodu o vzájemné spolupráci na vývoji elektromobilů. Ta se teď posunuje ještě o něco dále. Podle hospodářských novin Nikkei bude Mitsubishi dodávat PSA své elektromobily i MiEV na základě OEM dohody tak, aby si PSA mohla na autíčko příplácnout své vlastní značky Citroen nebo Peugeot. Dohoda je to výhodná pro obě strany, protože právě dvě zmíněné francouzské značky mají na starém kontinentu velmi dobré jméno v oblasti malých automobilů. Očekává se, že v roce 2011 prodá PSA kolem 10 000 elektromobilů i MiEV.
elektromobil Mitsubishi iMiEV
elektromobil Mitsubishi iMiEV
elektromobil Mitsubishi iMiEV
elektromobil Mitsubishi iMiEV

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pro někoho je to škaredé, pro jiného pěkné. Zrovna mně se to líbí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neeee, když už se maj ve velkým rozjíždět elektromobily, proč to musí vést takhle škaredý auta, když snad cokoliv jinýho s elektromotorem je krásnější než toto. I sekačka na trávu.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station