Citroen Metropolis - luxusní pětimetrový plug-in hybrid

Jan Horčík - 26 Duben 2010

Citroen, potažmo PSA, se mermomocí chce prodrat do stejné ligy jako BMW, Audi nebo Volkswagen. Citroen Metropolis je koncept 5,3 m dlouhé luxusní limuzíny s výkonem 460 koní a spotřebou kolem 2,6 l/100 km. Nemožné? Hybrid.cz obrázky Citroen MetropolisNový koncept hybridního auta do zásuvky je určen pro Šanghajské expo. Byl navržen tamním designérským studiem skupiny PSA a pojmenován "Metropolis" po slavném černobílém filmu jakožto pocta obrovskému růstu Číny v posledních letech.

Rozměry automobilu jsou 530 x 200 x 140 cm a pohání šestiválec o objemu 2,0 l. Jeho výkon 272 koní je doplněn elektromotorem na celkový maximální výkon 460 koní. O řazení se stará sedmirychlostní dvojspojková převodovka s možností pohonu všech čtyř kol.

Podle Citroenu má auto do zásuvky stejný výkon jako benzinová obdoba se čtyřlitrovou V8, nicméně emise jsou pouze 70 g/km. Navíc se samozřejmě jedná o plný hybrid, takže auto může jezdit pouze na elektřinu, pouze na benzin nebo na kombinaci obou dvou.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil