Čínské hybridy BYD brzy v prodeji

Jan Horčík - 01 Prosinec 2008

BYD Auto

Čínská automobilka BYD Auto, součást společnosti BYD zabývající se výrobou baterií, už delší dobu připravuje své hybridní automobily. První připravovaný hybrid s označením F3DM byl proti očekávání schválen čínským Ministerstvem průmyslu a informačních technologií dříve a může jít do výroby a poté do prodeje, oznámily noviny Beijing Times. BYD tvrdí, že hybrid F3DM bude mít dojezd 109 km pouze na elektřinu s tím, že doplňkový spalovací motor o objemu 1,0 l nabídne zvýšení dojezdu. Celý hybridní pohonný systém pochází z dílny BYD. Hybrid půjde do prodeje nejprve ve 14 velkých městech Číny jako je Šanghaj, Peking, Nanjing a další. Podle výrobce je životnost lithium-iontových baterií využitých v jeho hybridech zhruba 10 let nebo 600 000 km s tím, že nabití na 50% trvá pouhých 10 minut s využitím speciální nabíječky. Plné nabití pak trvá sedm hodin. Všechno to vypadá velmi zajímavě a přirozená nedůvěra v čínské výrobky nám velí ostražitost, nicméně faktem je, že známý investor Warren Buffet nedávno investoval do BYD 230 mil. dolarů skoupení 10% podílu. Zřejmě zde vidí zajímavou příležitost - jak by také ne, na tak obrovském a rychle bohatnoucím trhu jako je Čína.
hybridní automobil BYD F3DM

gasgoo
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Konečně se hnuly ledy a to nakonec z Číny. Když jsem byl před pěti na exkurzi v Ml. Boleslavi, zeptal jsem se, zda vyvíjejí také elektomobily jako je Th!nk. Bylo mi řečeno, že nic takovéto se nedělá a dělat nebude. Škoda, že nyní nejen Škoda v tomto odvětví pokulhává a plánuje podle VW něco za 5 až 7 let.

Obrázek uživatele Jan Horčík

ono to možná nakonec nebude tak zlé, i evropské automobilky už si uvědomily nutnost, či spíše nezbytnost podpory elektromobilů a plug-in hybridů. možná ne ve škodě, ale určitě ve volkswagenu se tímhle zabývá spousta a spousta inženýrů a výzkumníků. faktem je, že dříve než za těch čtyři až pět let na trhu nejspíš nic opravdu kloudného nebude, alespoň ne od velkých evropských automobilek.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol