Autosalon Paříž 2010: Nissan ukáže Leaf i novou Micru

Jan Horčík - 23 Září 2010

Po druhý nejdůležitější evropský autosalon se blíží. Automobilky se předhánějí která ukáže zajímavější projekty a to je jen dobře. Nissan se chystá odhalit koncept městského Townpod. Kromě toho ukáže také a nový .   
Nissan Townpod elektromobil

Townpod je spojující vynikající chytlavý s prostorným a praktickým interiérem. Zda se tohle nevylučuje se budete moct přesvědčit až v . "Je poslem nové éry flexibilních, stylových automobilů, které přinesou elektrickou mobilitu masám," píše Nissan v tiskovce. Bude to tedy s cenou pod 300 000 Kč? Pochybujeme. Jenomže jinak nemá o "masách" cenu mluvit.

Na druhou stranu, už u Nissan Leaf, který bude na autosalonu v Paříži také k vidění, se Nissanu podařilo stlačit cenu na neuvěřitelně nízkou hranici. První dodávky rodinného elektrického v mají začít už zkraje příštího roku. Např. město obdrží prvních 100 kusů.

Amsterdam elektrickou mobilitu tlačí velmi silně. Hned po Leafech chce od (který funguje v alianci ) také elektrická auta a Navíc během roku 2011 by se ve městě mělo podle představ obou stran prodat zhruba 1000 kusů Nissanu Leaf.

Co se týká nového modelu , ten je vybaven 1.2l benzinovým tříválcem s emisei 115 g/km a spotřebou v kombinovaném cyklu 5 l/100 km. Příští jaro by měla být představena také přeplňovaná verze stejného motoru s přímým vstřikováním. Ta by měla mít emise pouze 95 g/km. Nissan v Paříži představí také svůj nový malý sportovní .

greencarcongress, tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

95 g CO2 / km odpovida cca 4.2 l benzinu /100 km, to je hodne slusny. Pokud je to pravda.

Obrázek uživatele Jan Horčík

píšou to tak v tiskovce a tam si vždycky rádi přisadí, to je fakt :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol