Amsterdam - jen elektromobily do roku 2040

Jan Horčík - 31 Březen 2009

Ambiciózní Nizozemci chtějí, aby v Amsterdamu do roku 2040 jezdily pouze elektromobily. A to včetně osobních a nákladních automobilů i mopedů. Už v průběhu následujících dvou let tam vznikne více než 200 nových dobíjecích stanic. "Elektrická doprava nevypouští žádné škodlivé substance, je dobrá pro kvalitu ovzduší i klima jako takové," řekla Marijke Vos zodpovědná v městské radě za životní prostředí. Dobíjecí stanice prý budou vhodné pro elektrokola, mopedy i elektromobily. Do roku 2015 se má ve městě pohybovat kolem 10 000 dopravních prostředků na elektřinu. Městská rada zároveň připravuje pobídky, které by měly lidem usnadnit přechod na elektřinu, například levnější parkování pro majitele elektromobilů."Konkrétní měření a ambiciózní vize jsou třeba proto, aby se z Nizozemska stal nejdůležitější experiment pro elektrickou mobilitu," komentoval záměr města Marjan Minnesma z nevládní organizace Urgenda.
Amsterdam

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Před dvěmi léty jsem byl na jedné méně významné ekologické konferenci, s přednáškou o elektromobilech, označen za nadšence, ale že to pro budoucí vývoj nemá smysl. Nedovedete si snad nikdo představit, jaké záchvaty smíchu občas dostávám, když si na ten výrok vzpomenu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V roce 2040 snad už budou dopravní prostředky vznášející se na magnetickém poli, tak že už nebudou potřeba asfaltové silnice, či jiné středověké cesty.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

na magnetickom poli asi nie, ale vznášať by sa už konečne mohli. počkaj jak v CERNe zistia ako vlastne funguje gravitácia a potom sa už bude vznášať všetko :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nene, v roce 2040 uz budou vsichni lide jen software :P Kez by to Amsterodamu aspon do roku 2040 vyslo. Nizozemci se svymi vetrnymi turbinami by pak mohli byt hodne usporni.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station