Nové palivové čerpadlo od firmy Continental

Společnost Continental brzy začne se sériovou výrobou nového palivového čerpadla regulovaného integrovanou elektronikou. To slibuje výrobcům automobilů snížení spotřeby paliva a CO2. Do aut by se nové čerpadlo mělo začít instalovat od roku 2013.   

Nová generace čerpadel je vybavena elektrickou řídící jednotkou umístěnou uvnitř modulu. Díky tomuto řízení čerpadlo dodává do palivového okruhu pouze tolik kolik je potřeba. Tím je schopno ušetřit část elektrické energie.

Výrobce uvádí, že toto inteligentní řízení uspoří mezi 60 a 70% v porovnání s tradičními systémy řízení dodávek paliva.

Kupříkladu pro 1,8l to může znamenat snížení vzniku CO2 o 1,5 až 2 gramy na kilometr.

Není to mnoho, ale v dnešní době, kdy se zavádějí přísné limity oceňované nákladnými daňovými sankcemi se každý ušetřený gram může hodit.

„Tento produkt bude průkopníkem v oblasti elektronicky regulovaných čerpadel. Potenciální úspory elektrické energie ve výši dvou třetin ukazují, jak tento propracovaný palivový systém může přispět k celkovým úsporám,“ řekl dr. Markus Distelhoff, šéf Continentalu v oblasti vývoje zásobovacích palivových systémů.

V současnosti jsou elektronické řídící systémy lokalizované mimo palivovou nádrž v separovaných modulech. Inovativní řešení spočívá v integraci elektroniky přímo do modulu, který je zabudován uvnitř palivové nádrže.

Toto řešení poskytuje jak ekonomické, tak i technické výhody. Integrace jednotky snižuje prostorové požadavky ve vozidle a také snižuje čas potřebný k montáži, neboť bude dodávat čerpadlo a elektronickou jednotku již spárované do sebe.

Napsat komentář