Nové elektrokolo BH Bikes s baterií v rámu

Španělský výrobce a BH Bikes představil nový model Emotion NEO. Získává si pozornost díky zdařilému designu a především zapracování baterie do rámu, což je u nových modelů elektrokol čím dál tím oblíbenější řešení.   
foto: BH Bikes
Vsazení baterie do rámu umožňuje především neustálá miniaturizace technologie lithiových baterií. Ty jsou lehčí, menší, ale mají stejnou nebo dokonce větší kapacitu.

elektrokolo Emotion Neo

BH Bikes se podařilo vytvořit elektrokolo, které je na pohled prakticky k nerozeznání od klasického moderního jízdního kola. Přitom je vybaveno 250W elektromotorem, který pohání 324Wh baterie . Na jeho vývoji pracovala firma od roku 2007.

elektrokolo Emotion Neo

Baterie je vyjímatelná a kolo údajně využívá regenerativní brzdění. Celková hmotnost kola je 24 kg. V „eko“ módu dokáže pomáhat až na vzdálenost kolem 90 km. Kolo je dostupné v několika provedeních – jako horské, dámské cestovní, pánské cestovní.

elektrokolo Emotion Neo

V současné době je bohužel tento nový model elektrokola od BH Bikes v prodeji pouze ve Spojených státech v Arizoně. I v České republice má však BH Bikes distributora, a to společnost Euro Bike s.r.o. Zda se elektrické kolo někdy dostane i k nám zjišťujeme.

UPDATE 17.5.2011 14:07 – Přímo z Euro Bike od Michala Vybírala jsme zjistili, že letos se u nás kolo distribuovat nebude, ale „pro příští rok tu naděje je“. Tak uvidíme.

4 Comments on “Nové elektrokolo BH Bikes s baterií v rámu”

Napsat komentář