Nová generace Nissan Altima Hybrid – král je mrtev, ať žije král!

Je tomu teprve pár hodin co jsme psali, že Nissan končí s výrobou modelu Altima Hybrid. Mezitím už se ale stačily vynořit spekulace japonského listu Nikkan Kogyo o tom, že nová přijde na trh v .   

foto: Nissan

Japonská automobilka intenzivně pracuje na vlastní technologii hybridního pohonu. Tu už veřejnosti představila v modelu 2012. Nyní se údajně Nissan zaměřuje na modifikaci tohoto pohonu pro jeho využití právě v nové generaci Altima Hybridu, který by se měl objevit příští rok.

Hybrid Infiniti M35h se může pochlubit průměrnou spotřebou 9,7 l/100 km, což vskutku není dvakrát zahjímavá hodnota. Není divu, pohání 3,5l šestiválec v Atkinsonově cyklu doplněný o 50kW elektromotor získávající energii z lithium-iontové baterie.

V případě nového Altima Hybridu se mluví spíše o zhruba polovičním čtyřválci, který by měl pomoct srazit spotřebu výrazně níž. Pomůže mu v tom dvojspojková bezestupňová samočinná převodovka (CVT).

Zdá se, že Nissan chce postavit vlastního koně do kolbiště, kterému zatím bezkonkurenčně vládně . V minulosti přitom firma dala najevo, že přemýšlí také o plug-in hybridech.

Napsat komentář