Norsko: 12 % nově prodaných aut jsou elektromobily

Jan Horčík - 05 Prosinec 2013

Dva měsíce za sebou byl nejprodávanějším autem v Norsku elektromobil. Zatímco v září to byla Tesla Model S, v říjnu 2013 to byl Nissan Leaf. Norsko se jasně stalo evropským lídrem v oblasti elektromobility.auto Nissan Leaf

Elektromobil Nissan Leaf se ve své druhé generaci prodává stále lépe, brzy dosáhne počtu 90 000 globálně prodaných kusů (celkově)
foto: Jan Horčík pro Hybrid.cz

Pojďme se teď podívat na poslední tři měsíce prodejů nových aut v Norsku trochu blíž. Něuvěřitelných 616 prodaných kusů Modelu S během září 2013 je pochopitelná špička související s uvedením elektromobilu na tamní trh.

Na druhém místě tehdy skončil Volkwagen Golf s 561 kusy. O měsíc později, v říjnu, se na první příčku prodejů vyhoupl elektromobil Nissan Leaf. Celkem se prodalo za ten měsíc 12 893 nových aut. Leaf z toho představoval 716 kusů (tedy podíl 5,6 %!). Tesla pochopitelně klesla na 98 prodaných kusů.

V říjnu 2013 se pak na druhém místě v Norsku umístila Toyota Auris s 679 prodanými kusy. Výjimečný je ale fakt, že 75 % z těchto prodejů byl model Toyota Auris Hybrid! Na třetím místě je pak Volkswagen Golf.

V listopadu se v Norsku prodalo 12 079 nových automobilů. Z toho 1434 mělo zástrčku pro připojení k elektřině, tedy téměř 12 %. Žádná jiná země na světě nedosahuje takového poměru prodeje elektrických aut vůči běžným "spalovákům".

Nejprodávanějším elektrickým vozem v listopadu byl opět Model S (celkově druhé místo) s 527 kusy. Před ním se v celkovém pořadí umístila jen evropská stálici v podobě Volkswagenu Golf, kterého se v Norsku minulý měsíc prodalo ďábelských 666 kusů. Leaf je celkově pátém místě s 512 kusy, na čtvrtém pro zajímavost Škoda Octavia (524) a na třetím Toyota Auris (525).

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

taky nezapomenme ze Model S vyhral Norske Auto Roku :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?