Nissan testuje robotická auta v reálném provozu

Jan Horčík - 30 Září 2013

Je tomu pár týdnů, co Nissan ohlásil, že do roku 2020 uvede na trh robotická auta. Ta jsou dnes, kdy se alternativy staly mainstreamem, novým trendem. Tesla Motors hledá vývojáře robotických aut a Mercedes-Benz začne s jejich výrobou co nevidět.auto Nissan Leaf elektromobil testovací robotické auto

Testovací robotický vůz Nissan Leaf
foto: Nissan

Už dnes jsou nejluxusnější vozy značek BMW, Mercedes-Benz a dalších vybaveny pokročilými bezpečnostními či polo-autonomními systémy. Např. adaptivním tempomatem, kontrolou jízdy v jízdním pruhu a dalšími. Jde o první kroky na cestě směrem k plně nebo alespoň většinově robotickým autům.

Své prototypy robotických aut už dnes testuje většina automobilek (např. také Volkswagen), ale i Google. Nissan nezůstává pozadu. Zatímco až doposud testy jeho polo-autonomního elektromobilu Nissan Leaf probíhaly na uzavřených testovacích trasách, od nynějška je elektrické auto testováno také v reálném provozu.

Poznávací značku se speciálním označením 20-20 (upomínající k roku 2020) doručil testovacímu vozu samotný šéf aliance Renault-Nissan Carlos Ghosn. Auto bude testováno v reálném provozu a při různých situacích, např. výjezd z dálnice, změny jízdního pruhu, předjíždění nebo zastavování na semaforech.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station