Nissan Leaf se rozjede po Státech v roce 2011

Konec roku se ponese ve znamení automobilové revoluce. uvedou svůj , zase . Přinášíme podrobnosti týkající se uvedení Leafu na americký trh.   

Elektromobil Nissan Leaf bude ve k dispozici v prosinci 2010, a to ve státech , , , Arizona a . Právě tam je totiž dostatečně rozvinutá pro dobíjení .

V lednu 2011 bude Leaf uveden na trhy v a . Severní Karolína, , Georgia, Washington DC, Virginia, Maryland, Jižní Karolína a Alabama budou následovat v dubnu 2011. Ve všech státech USA bude Nissan Leaf v prodeji během podzimu 2011, kdy by měl již být k dispozici prakticky všude dostatečný počet dobíjecích stanic.

Nissan nabídne na , které budou Leaf pohánět, záruku osm let nebo 100 000 mil (160 000 km). Zákazníci, kteří již o Leaf projevili předběžný zájem, budou moct posílat závazné objednávky od letošního srpna. Automobilka dává k dobru také zajímavé informace získané díky prvním zájemcům o auto:

 • nejoblíbenější barva – modrá (30% rezervací), druhá stříbrná (26%), zbytek červená, černá, bílá
 • zhruba 75% předobjednávek má zájem o speciální výbavu v podobě ve spoileru, mlhovek a automatických světel
 • 68% lidí, kteří si auto předobjednali má vlastní garáž
 • Kdy a zda vůbec se bude Nissan Leaf prodávat také v , to zatím není jasné.

  tisková zpráva, Nissan

4 Comments on “Nissan Leaf se rozjede po Státech v roce 2011”

 1. Zatiaľ čo v Amerike Nissan
  Zatiaľ čo v Amerike Nissan je malé auto, v našich pomeroch je to rodinné auto. Pokiaľ nebude verejná infraštruktúra, nebude príliš dôvod predávať ho. Ľudia ho budú chcieť používať aj na dlhšie trasy.
  Nemám problém kúpiť si elektromobil, ale neviem sa stototožniť s tým, že vďaka neexistujúcim nabíjačkám ho nebudem mať kde dobiť, alebo si mám spustiť z okna paneláka 50m dlhú predlžovačku?

  1. Presne tak. A i kdyz bude
   Presne tak. A i kdyz bude pred domem takove vyhrazene misto, urcite se najde nejaky inteligentni ridic, ktery na tom volnem fleku odlozi klasickeho spalovaka. On ten Chevy Volt asi fakt neni spatne reseni :o) Navic si myslim, ze nabijeci misto umistene nekde na sidlisti si koleduje o „tuning“ ze strany pubertalni mladeze, ktera se poflakuje venku a nudi se. Snad tam nekdy dospejeme…

  2. Každý elektromobil má
   Každý elektromobil má svou nabíječku, takže stačí jen zásuvka. Jak je známo, existují už oficiální dobíjecí místa a pumpy co se staví jako nové už mají připravené dobíjecí místa a pumpy mají stále větší zájem vyhovět elektromobilům a dodávat štávu. Existuje i dobrovolná dobíjecí místa, cca 170 a za pár korun, stačí zapátrat a k dispozici je mapa i s tel kontaktem a místem. Sám mám podobný problém vyřešený, natáhl jsem si zásuvku do sklepa a stačí mi 20 metrů prodlužky a nabíjím.

Napsat komentář