Nejrychlejší elektrokolo na světě je Specialized Turbo

Společnost Specialized je velmi dobře známa především fanouškům tradiční . Ani tento americký výrobce se však neubránil současnému trendu a představuje své první elektrokolo nazvané Turbo. Navíc podle slov výrobce je Turbo dokonce nejrychlejším elektrickým kolem na světě.

Díky skvělému designu a velmi tichému elektromotoru si nejspíš nikdo nevšimne, že vám v jízdě pomáhá elektřina.
foto: turbo.specialized.com

Častým prokletím je jejich neohrabaný design, který je primárně podroben účelovosti. Avšak u elektrokola Turbo tomu tak naštěstí není, jak ostatně můžete sami posoudit z přiložených fotografií.

Elegantní červeno-černé elektrokolo Turbo je vybaveno speciálně navrženými o kapacitě 342 Wh, které lze plně dobít už za necelé dvě hodiny. Velkou výhodou je možnost jednoduše baterie vyjmout z hliníkového rámu kola a odnést je k nabití kamkoli se nám zachce.

K nabíjení baterií dochází i vlivem ve chvíli, kdy je elektrokolo v pohybu. Výdrž baterií je závislá jak na charakteristice vybrané trasy, tak i na zvoleném stupni elektrické pomoci. Cyklista má na výběr celkem ze čtyř jízdních režimů, přičemž při plné asistenci výrobce udává dojezd okolo 40 km.

Všechno podstatné, tedy stav nabití baterie, zvolený jízdní režim, ujetou vzdálenost, rychlost, čas, zobrazuje bezdrátový podsvícený displej umístěný na řídítkách. Hmotnost celého je 21,5 kg.

Specialized Turbo e-bikefoto: turbo.specialized.com

A jak je to tedy s onou proklamovanou rychlostí? Velmi tichý, 250W elektromotor umístěný v náboji zadního kola, dokáže Turbo rozjet rychlostí až 45 km/h, čímž výrazně překračuje rychlostní limity asistovaných kol v a USA.

Zdali bude někdy možné elektrokolo zakoupit v , není zcela zřejmé, avšak evropští nadšenci se dočkají už letos v květnu. Elektrokolo Turbo se bude prodávat ve třech velikostech za cenu 5 500 eur. Pro mnohé tak jistě vyvstane otázka, jestli si za tuto cenu nekoupit raději .

17 Comments on “Nejrychlejší elektrokolo na světě je Specialized Turbo”

 1. Mam pravdu, ze 250W motor
  Mam pravdu, ze 250W motor podle me nemuze kolo plus cloveka rozpohybovat na takovou rychlost?
  Jedine, ze by ten clovek ale opravdu poradne makal, ale to uz potom je o necem jinem, to uz nepotrebuje elektrokolo.

  Na to by podle me bylo potreba tak 700W a vic nejlepe 1kw motor.

  1. Myslim, ze nemate pravdu. Na
   Myslim, ze nemate pravdu. Na takovou rychlost dokaze rozpohybovat bezne kolo i jezdec ciste svoji silou. A vykon cloveka, neuvazujeme li kratkodobe spicky, je spise mensi nez 250W. Takze proc by to 250W motor nedokazal take? Jiste, bude mu to chvili trvat, a samozrejme jen na rovince, ale proc by ne.

   1. 250w běžný motor vás
    250w běžný motor vás nikdy nerozjede na větší rychlost protože jeho max otáčky jsou při 25km/h a ve vyšší rychlosti už je přípomoc 0W !
    můj magic pie 1kw motor jede po rovině 45km/h a s kopce když to rozjedu na 50km/h tak jeho odběr proudu je nejen nula A ale ještě dobíjí baterku

       1. no mám jej cca 2 roky,
        no mám jej cca 2 roky, najeto mám cca 10 až 15 tisíc km ( dlouho jsem jezdil bez tachometru ).
        časem jsem do něj vyvrtal otvory pro chlazení a navýšil jsem na něm výkon na 4500W špičkových.
        PS: přidám nějaké fotky jak šel čas 🙂
        senovnavyseals .rajce .idnes.cz/elektro-kolo/

Napsat komentář