Nabíječky EVlink budou nabíjet evropské elektromobily a hybridy od Fordu

Společnost Ford Motor Company oznámila uzavření partnerství s firmou , která je jedním ze světových lídrů v oblasti ovládání elektrické energie. Americká automobilka bude díky této spolupráci schopna zajistit majitelům plně elektrických nebo hybridních vozů značky Ford spolehlivé, pohodlné a bezpečné nabíjecí řešení.

Nabíječky EVlink jsou jednoduché, hospodárné a představují optimální řešení pro dobílení elektrických automobilů.
foto: Ford

Obyvatelé všech zemí napříč Evropou, kde se nebo značky Ford prodávají nebo budou prodávat, včetně nového Fordu Focus Electric, si budou moci pořídit nabíjecí zařízení EVlink vyrobené firmou Schneider Electric. Jmenovaná nabíječka byla pečlivě testována ke splnění nejen interních standardů automobilky Ford, ale i Evropské bezpečnostní normy.

Nabíječka EVlink je samozřejmě plně optimalizovaná pro nabíjení automobilů a bude vybavena veškerou technickou podporou v mateřském jazyce daného regionu. Navíc každý nový majitel tohoto zařízení při koupi získá i exkluzivní pětiletou záruku.

Pro maximálně ekologicky šetrné zákazníky Ford své služby ještě rozšíří o možnost nakupovat elektrickou energii od certifikovaných prodejců, kteří prokazatelně získávají elektřinu z obnovitelných zdrojů. Zákazníci si tak budou moci naplno užít radost z čisté elektrické jízdy bez tvorby škodlivých .

Kupříkladu v Německu bude jedním z dodavatelů elektrické energie z obnovitelných zdrojů společnost RheinEnergie. Ta nedávno dokončila instalaci s výkonem 1,2 MW na střeše výrobní haly Fordu v Kolíně nad Rýnem. Ještě před spuštěním prodeje elektromobilu Ford Focus Electric v Evropě hodlá Ford oznámit partnerské poskytovatele energií i v ostatních zemích.

by se měl začít v Evropě prodávat v příštím roce a nabíjecí zařízení EVlink zvládne dobít jeho baterie za čas kratší než tři hodiny. Elektrický hatchback by pak měl být schopen ujet až 162 km bez nutností dalšího dobíjení.

One Comment on “Nabíječky EVlink budou nabíjet evropské elektromobily a hybridy od Fordu”

Napsat komentář