Na český trh vstoupila nová platforma pro precizní zemědělství MyMex

Nová platforma umožní zemědělcům a farmářům kompletní kontrolu a správu svých farem s vynikající přesností a efektivitou. Jedná se o řešení určené pro integraci a optimalizaci, které zpřístupňuje farmářům a zemědělcům metody precizního zemědělství. 

S touto platformou mohou dosáhnout efektivnějšího a udržitelnějšího hospodaření s maximalizací výkonu a snižování operativních nákladů. MyMex je výsledkem spolupráce společností Agromex a CleverFarm. 

„MyMex je řešení, které zemědělcům a farmářům pomáhá efektivně sbírat a analyzovat data ze zemědělské techniky, což se pak odráží v plánování agrotechnických strategií. Díky tomuto propojení mohou spravovat své pozemky s maximálním komfortem a jistotou,“ říká Patrik Kalenda, produktový specialista navigačních systémů a softwarových aplikací společnosti Agromex.

foto: MyMex

Systém MyMex navíc přináší transparentnost a jednoduchost do procesu správy agrárních dotací a legislativy EU prostřednictvím své integrace s LPIS (Land Parcel Identification System), což usnadňuje zemědělcům evidenci pozemků a plnění legislativních požadavků.

Přesná aplikace agrochemikálií
Díky spojení CleverFarm a Fendt Connect může MyMex poskytnout přesnější aplikaci hnojiv, pesticidů a dalších agrochemikálií. S inteligentními analýzami a daty o půdě a plodinách z CleverFarm a technickými informacemi o strojích z Fendt Connect, MyMex umožňuje zemědělcům přesně dávkovat agrochemikálie podle aktuálních potřeb a podmínek.

SOUVISEJÍCÍ: Zemědělství 2024: precizní práce a nástup umělé inteligence

Komplexní monitorování a správa
Platforma integruje senzory a technologie z Fendt Connect a CleverFarm, což umožňuje zemědělcům sledovat a řídit jak svou zemědělskou techniku (traktory, postřikovače, mlátičky), tak stav a vývoj plodin a půdy. To znamená kompletní přehled a kontrolu nad farmou na jednom místě.

Automatizace a optimalizace pracovních procesů
MyMex využívá pokročilé technologie umělé inteligence a strojového učení k automatizaci a optimalizaci pracovních procesů na farmě. Systém dokáže generovat doporučení pro plánování závlahy, hnojení a dalších agrotechnických operací na základě aktuálních dat a historie farmy.

Lepší využití zdrojů
Díky MyMex mohou zemědělci efektivněji využívat vodu, hnojiva a pesticidy, což vede ke snížení ztrát a zbytečných nákladů. Systém poskytuje zemědělcům informace o stavu půdy a plodin a doporučuje optimální postupy pro minimalizaci spotřeby zdrojů.

Udržitelnost a ochrana životního prostředí
MyMex pomáhá zemědělcům minimalizovat negativní dopady zemědělství na životní prostředí tím, že umožňuje přesnější aplikaci agrochemikálií a optimalizaci pracovních procesů. To může vést ke snížení znečištění půdy, vody a vzduchu a k udržitelnějšímu zemědělskému hospodaření.

zdroj: tisková zpráva

20 Comments on “Na český trh vstoupila nová platforma pro precizní zemědělství MyMex”

 1. Tenhle rok to bude v zemědělství těžký průser, všechno vykvetlo najednou. V sadu mají moje včely, a jsou to jen dlouhověké protože letošní mlaďušky se teprve klubou, co dělat. Samozřejmě na prvním místě jsou na jabloních a třešních, na švestky se podle mě vůbec nedostane, takže švestky budou tento rok nula. Květového medu bude také málo, protože to nestihnou sesbírat a odkvete to, než se včelstva rozrostou.

  Včera po cestě jsem se zastavil u pole řepky, která bohužel také kvete, a ani jedna včela. Můžou to rovnou zaorat.

  Takže aplikace super, ale zemědělství má naprosto jiné problémy.

  1. Nerikal ste, ze to otepleni a vic CO2 prinese bohate urody? Nejak se vam to zamotalo. Priroda ztratila synchronizaci. Prislo to nejak moc rychle a nektere organismy se ridi teplotou, nektere polohou slunce na obloze a nektere kdo vi cim. A ted je to cele rozhazene. Ale uzivejte si vaseho spalovaku. Brzy bude po vsem. Nebude co zrat.

    1. Zapomel si napsat, ze ten vykyv pocasi je jeden az par dni a pak se zase jede na celkove vyssim prumeru. Chapu ze ne kazdy blb zna statisticke metody, ale to tvoje pindani je rusacke lhani. Statistika jednoznace dokumentuje, ze prumerne teploty dlouhodobe stoupaji. A kdyz jeden den je zatazeno a zima, tak to neni nic protichudneho, protoze jindy se to mnohonasobne vykompenzuje.

        1. Tak ja si jeste pamatuji zimy, kdy bylo -28 stupnu C a snehu bylo tolik, ze zapadaly okna v prizemi. A mereni zacalo mnohem drive a hezky tu zmenu doklada. Jak si psal drive, pry mas vnoucata a oni se ti za tvoji ignoranci a hloupost pekne podekuji. A nebo vnoucata nemas a vse je z tve strany lez.

        2. Pokud je rozdíl -28° -> +28° při globálním oteplení +1,5°, pak je nutně na vině i jiný faktor a stejně tak by se při stejných podmínkách před 50 lety divili, jakto, že je začátkem dubna +26,5°.

       1. Proti době Julia Caesara a křížových výprav žijeme v době, kdy je proti těmto obdobím ještě pořádná kosa. Tehdy bylo v průměru o několik stupňů tepleji a panečku, jak se jim žilo. Je to jen trapná propaganda. Současná úroveň CO2 v atmosféře je dost blízko k hranici smrti. Pokud by poklesla pod tuto hranici, tak veškerý život založený na uhlíku skončí.

        1. Pro Redcar… Proboha co to meleš ❓ Za posledních 200 roků jsme vypustili CO2 který se ukládal miliony let. Ty snad popíráš využívání fosilních zdrojů?!….
         Že si děláš prdel?😃😁 Seš dobrej, dostal si mě 😅👍

        2. @Drvoštěp Redcar má naprostou pravdu, hlanice CO2 v atmosféře je z pohledu historie Země skutečně mimožádně nízká a upozorňuji tě, že i při spálení všech fosilních paliv nedokážeme průměrnou teplotu zvýšit o více, než 5-7 stupňů. Což by sice mělo zásadní vliv na uspořádání lidských států a civilizací, ale neznamená to automaticky jejich zánik a ani z pohledu planety by nešlo o žádné drama.

     1. Ne, nestačí vítr. Hledat to nemusím, bohužel si podobné kraviny pamatuji naprosto přesně, jen vítr znamená 10-20% výnosu. Zbytek opylovači. Najdi si to ty.

      EDIT: Tak jen pro kontrolu mojí paměti „Sprášení větrem je menší než 10%, hmyzem (hlavně včelami, ale i čmeláky a mouchami) nad 90%.“

      1. Je prokazane, ze na zemekouli vznikla nejdrive flora a az ta vyprodukovala kyslik, tak prisla i fauna. A jak se asi ta flora mohla bez fauny rozmnozovat? Samozrejme jsou rostliny od prirody schopne se opylovat vzduchem a zadny hmyz nepotrebuji. Ne nadarmo ma polovina Cechu alergii na pyl, protoze ten je ve vzduchu neustale a tudiz se dostane nejen do naseho nosu, ale i do tech spravnych kvetu.
       Nepopiram, ze vcelky jsou neco jako opylovaci turbo, ale k zivotu rostlin nejsou potreba. A ze by teda clovek bez vcelek vymrel, to je pro zemekouli urcite jen dobra zprava.

       1. Pro Leodendula… Napíšu to tobě, na Runnču už nemám nervy – navíc je v neplodné hádce mistr🥇😱…
        Všude se člověk může dočíst, že řepka není závislá na opylování včelami (ani jiným hmyzem).
        Ono je to i logické: pole řepky může mít klidně přes 10 ha bez remízků nebo stromů jako zázemí pro hmyz. Kdyby každý kvítek čekal na včelu, těžko by se v centrální části pole dočkal.

        1. Mame kolem zahrady Tisy a Thuje. Nedavno jsem videl obrovsky mrak pylu kdyz zafoukal vitr a z Tysu se uvolnil pyl. Neveril bych tomu kolik pylu takovy ker muze uvolnit a bylo to jeste nekolikrat behem tydne. Nastesti nemam alergii na pyl, ale kdyby nekdo takovy dostal primy zasah, tak by asi zkolaboval. Rostliny si poradi samy. A sex se vcelkou je pro ne jen zpestreni zivota.
         U repky se babis asi hladu obavat nemusi. Jak pisete, uprostred asi zadne vcelky neletaji a presto je uroda na celem poli stejna.

Napsat komentář