Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jde v Česku na trh, překvapí schopnostmi

Na český trh vstupuje druhý model využívající technologii plug-in hybridního pohonu japonské značky Mitsubishi: Eclipse Cross PHEV.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV plug-in hybrid v Česku koupíte za cenu začínající pod 1 milionem Kč.
foto: Mitsubishi

Zástupci Mitsubishi popsali nový Eclipse Cross PHEV jednoduchou rovnicí: Eclipse Cross + Outlander PHEV = Eclipse Cross PHEV. Konstrukce karoserie tedy byla připravena pro umístění trakční baterie ve středu vozidla.

Celková délka vozu se zvýšila na 4545 mm, šířka je 1805 mm a výška 1680 mm. Pohon je samozřejmě 4×4 – základem je 2,4l spalovací motor MIVEC Atkinson doplněný o dva elektromotory. Převody zajišťuje jednostupňová převodovka s fixním převodem. Celkový max. výkon je 138 kW.

Čistě na elektřinu umí Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jezdit až do rychlosti 135 km/h.

Čistě na elektřinu umí Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jezdit až do rychlosti 135 km/h.
foto: Mitsubishi

Přední elektromotor s výkonem 60 kW (137 Nm) a zadní elektromotor s výkonem 70 kW (195 Nm) poskytují dostatečný výkon a zároveň řídí permanentní pohon 4×4 S-AWC. Baterie soustavy pohonu má vyšší výkon při nárůstu kapacity na 13,8 kWh (300 V, 80 článků). Zavazadlový prostor má objem 471 litrů.

Max. rychlost auta je 162 km/h a při správném pravidelném nabíjení se podle oficiálních materiálů můžete dostat na spotřebu už 2,0 l/100 km a 175 Wh/km WLTP. Což, jak tušíme, bude v reálně jen stěží dosažitelná hodnota. Pohonný systém vozu dokáže přepínat mezi sériovým a paralelním hybridním režimem.

Auto nabízí nožnost standardního i rychlého dobíjení - v takovém případě už za 25 min na 80 % kapacity.

Auto nabízí nožnost standardního i rychlého dobíjení – v takovém případě už za 25 min na 80 % kapacity. Auto dokáže také rekuperovat při brzdění na všech čtyřech kolech.
foto: Mitsubishi

Zajímavé je, že podobně jako Mitsubishi Outlander PHEV, také Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zvládá rychlonabíjení. Bohužel se i v Evropě stále drží pomalu odcházejícího standardu CHAdeMO.

Podobně jako u Outlander PHEV, i u Eclipse Cross PHEV je možné sdílení provozní energie vozidla. Jinými slovy, baterií z auta můžete napájet spotřebiče až do výkonu 1,5 kW. Případně až 10 kW při použití specializované nabíječky.

Mitsubishi dává na auto záruku 5 let nebo 100 000 km a 8 let nebo 160 000 km na akumulátor, včetně zaručené kapacity 66 %. Nový Mitsubishi Eclipse Cross PHEV ve verzi InStyle Charge Edition lze v Česku koupit za akční cenu 1 139 950 Kč. Základní cena za verzi Intense+ ale začíná na 949 950 Kč.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nemá klasickou převodovku (ani CVT)

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nemá klasickou převodovku (ani CVT). Narozdíl od Outlander PHEV má také konečně běžnou nabíjecí zásuvku Mennekes Typ 2.
foto: Mitsubishi

Charge Edition je výjimečná v tom, že spolu k autu dostanete kartu pro nabíjení na všech veřejných nabíjecích stanicích ČEZ, PRE a E.ON až na 100 nabití, plus samozřejmě i originální kabel pro nabíjení vč. brašny. Dalšími exkluzivitami jsou HUD, BWS (systém sledování mrtvého úhlu), LCA (asistent změny jízdního pruhu) a RCTA (systém sledování dopravní situace za vozidlem při couvání).

tisková zpráva

Tři komentáře u “Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jde v Česku na trh, překvapí schopnostmi”

  1. Uvažuju o tomhle autu – mám solární elektrárnu, bydlím na okraji Prahy. Na popojíždění po Praze (a rozhodně do/z práce) můžu čistě elektricky, na delší jízdy to dožene benzínový motor. Máme loď, i s vlekem 1,4 tuny, to by mělo podle specifikace také zvládnout.
    Přijde mi to jako super auto, příští týden si ho půjdu projet.
    Otázka do pléna – je něco, co „nevidím“? 🙂 Děkuji za komentáře.

Napsat komentář