Majitelé elektromobilů Mercedes-Benz EQS můžou v USA nabíjet zdarma

Electrify America, tedy de-facto Volkswagen, a Mercedes-Benz uzavřeli v USA dohodu o nabíjení zdarma pro majitele elektromobilů Mercedes-Benz EQS.

Luxusní elektromobil Mercedes-Benz EQS s dojezdem až 770 km u nabíjecí stanice Electrify America. Electrify America dnes provozuje přes 2600 nabíjecích stojnaů v celých . Dalších 3500 stojanů se připravuje. Síť byla vybudována v rámci „pokuty“ Volkswagenu za aféru Dieselgate.
foto: Mercedes-Benz

Po dobu následujících dvou let budou mít majitelé elektromobilů Mercedes-Benz EQS v síti Electrify America v USA k dispozici při každém jednotlivém nabíjení 30 minut zdarma.

Dohoda je umožněna mimo jiné i díky tomu, že Volkswagen ve své síti nabíječek Electrify America konečně zprovoznil funkci Plug&Charge. To znamená, že zákazník přijede k nabíječce, zapojí kabel a o nic jiného se nestará.

Ještě před pár týdny bylo kupříkladu nabíjení elektromobilů Volkswagen ID.4 u nabíječek Electrify America nesmírná otrava. První elektromobily Mercedes-Benz EQS dorazí do amerických dealerství teprve letos na podzim.

Luxusní sedan jdoucí proti Tesla Model S nabídne mimo jiné 200kW nabíjení, zrychlení 0-100 km/h během 4,5 sekundy a max. rychlost přes 200 km/h. Díky 108kWh baterii nabídne WLTP dojezd až 770 km.

4 komentářů u “Majitelé elektromobilů Mercedes-Benz EQS můžou v USA nabíjet zdarma”

   1. Já je nepodceňuji, tak pokud bude denní nájezd 200 km po
    Já je nepodceňuji, tak pokud bude denní nájezd 200 km po dobu 1 roku při spotřeba 30kWh/100km, tak to dělá nějakých 22 MWh/rok, to by mohlo být nějakých 3000-6000 USD, podle toho, jak se s VW domluvili…

    Pro porovnání jsou náklady na reklamu na jedno prodané auto 1600 USD

Napsat komentář