Lotus možná bude vyrábět Infiniti Emerg-e a Renault Alpine

Teprve v dubnu 2012 vyšlo najevo, že studie Infiniti Emerge-E byla poměrně úzkou spoluprací mezi značkou Infiniti a britskou automobilkou . Teď vyplouvají z insiderských podloubí další zajímavosti: Lotus by prý mohl vyrábět jak Emerge-E, tak i nový Renault Alpine.

Renault Alpine A110-50 – malý modrý ďábel se světu ukázal poprvé v květnu 2012. Jde vlastně o takový dárek Renaultu k 50. narozeninám původního Alpine A110.
foto: Renault

Dnes už je jasné, že koncept Infiniti Emerg-E představený poprvé na byl postavený na konceptu . Co zatím není tak docela jasné je zda opravdu půjde do výroby.

Podle magazínu Autocar.co.uk však hlavní designér vozu, Shiro Nakamura, naznačil, že by mohlo být auto vyráběno v Británii. Tedy tam, kde byl celý koncept prakticky vyvinut.

Redaktor Richard Bremner dále spekuluje, že poté, co šéf marketingu francouzské automobilky Renault, Steve Norman, potvrdil podrobnosti týkající se pohonu nového “ďábla v modrém” alias Renault Alpine – konkrétně motor uprostřed či vzadu, přímo se nabízí taktéž spolupráce s Lotusem.

A využití podvozku modelu Evora společně s experimentálním sériově-hybridním pohonem (range-extender), který Lotus představil ve svém konceptu Lotus Evora 414E. Podle Bremnera by to dávalo smysl jak po ekonomické, tak technologické strácen.

Navíc, Norman z Renaultu připustil, že na nový Alpine A110-50 nebude aliance Renault-Nissan stačit sama…

Napsat komentář