Autosalon Detroit 2014: elektrokolo Smart e-Bike dostupné na jaře

auto elektrokolo Smart ebike

Docela tiše se na autosalonu v Detroitu letos Daimler rozhodl představit definitivní verzi svého elektrokola Smart e-Bike. To jsme si naživo vyzkoušeli už v polovině roku 2012. Ještě dřív jsme psali, že půjde do výroby. Teprve v roce 2014 se to ale stává skutečností.

Elektrokolo Smart ebike v Berlíně, kde jsme si jej před rokem a půl zkoušeli na vlastní nohy
foto: Jan Horčík

Daimler, pod který značka Smart patří, se po úspěchu elektromobilu Smart ED (který v současné době prodává již ve 3. generaci) rozhodl rozšířit nabídku svých řešení mobility. Připravil proto elektrické kolo Smart e-Bike a Smart e-Scooter.

Poprvé se jako koncept objevilo elektrokolo na autosalonu v Paříži. Teprve na autosalonu v Detroitu 2014 je však kolo k vidění také s cenovkou ($2950) a datem uvedení na americký trh: jaro 2014. Unikátní elektrokolo získalo svého času prestižní Reddot design award 2012.

Kdy a za jakou cenu se elektrokolo Smart objeví také na evropském trhu bude nejspíš jasnější teprve po autosalonu v Ženevě (6.-16. března 2014). Rozhodně nepůjde o levný kousek, ale na druhou stranu, zejména na západoevropském trhu lze natrefit i na elektrokola ještě dražší.

Napsat komentář