Land Rover chce zadupat Lexus RX 450h do země

Jaké to je vozit se v obrovském korábu silnic téměř hermeticky odděleni od světa kolem jsme si vyzkoušeli při testu Lexusu RX 450h. Doufáme, že za tři roky budeme mít podobnou příležitost s nově chystaným hybridem Range Rover Sport značky Land Rover. pokračování…


Land Rover slibuje, že že plný hybrid ujede čistě na elektřinu až 32 km. Už během příštího roku chce automobilka mít hotovu flotilu pěti prototypů, do prodeje má jít auto během roku 2012. Co je nejdůležitější, Land Rover slibuje emise někde kolem 100 g/km, tedy na podobné úrovni jako mají mini-auta typu Citroën C1 či Ford Focus Econetic.

Přitom o pohyb Range Rover Sport se bude starat třílitrový šestiválec doplněný o 25 kW elektromotor. Půjde o paralelní hybrid, tedy, jak už bylo řečeno, schopný pohybu čistě na elektřinu, podobně jako třeba Toyota Prius. Prozatím není jasné, jak má vlastně auto dosáhnout dojezdu 32 km na elektřinu, nicméně je možné, že půjde o plug-in hybrid (tedy auto do zásuvky s možností dobíjení baterií).

Hodí se zmínit, že Land Rover se kromě jiného intenzivně zabývá také testováním superkondenzátorů. Zejména proto, že se mohou dobře hodit právě pro vozy značky Land Rover, které se nebojí off-road. Tam jsou třeba krátké, rychlé „záškuby“ výkonu, které superkondenzátory mohou poskytnout.

Napsat komentář