Kia a Hyundai chystají vlastní hybridy

Zhruba před rokem jsme psali, že Kia plánuje vlastní hybrid proti Priusu. Podobně také Hyundai. Jejich uvedení na trh se kvapem blíží.

Koncept Kia KND-7 se poprvé objevil minulý rok na autosalonu v Soulu. Mohlo by jít o pomyslný předobraz chystaného nového hybridu?
foto: Kia

O tom, že jihokorejská automobilka Hyundai chystá pro obě své značky Hyundai a Kia nové původní hybridy už se nějakou dobu ví. Ostatně, od minulého roku byla auta po světě několikrát spatřena pod silnou vrstvou kamufláže.

Magazínu Automotive News se aktuálně podařilo vyšťourat pár podrobností. Mezi lety 2016 a 2018 chce Hyundai/Kia uvést primárně na americký trh čtyři nové původní hybridy, dva plug-in hybridy a elektromobil.

Hybridy mají stavět na novém podvozku pro příští generaci modelů Hyundai Elantra a Kia Forte. Jejich hlavní pohonnou jednotkou bude 1,6l čtyřválcový benzinový motor s přímým vstřikováním doplněný o elektromotor.

V případě značky Kia půjde o hatchback stojící přímo proti Priusu. Hyundai prý bude konkurovat sedanem/liftbackem stojícím spíše proti novému Chevroletu Volt (což je ovšem plug-in hybrid).

Zatímco Kia dnes nabízí svůj elektromobil Soul EV, Hyundai zatím v nabídce žádný nemá. To by se mělo změnit v roce 2017 s tím, že auto nejspíš bude stavět na stejném podvozku jako hybridy.

Hyundai se chystá masivně investovat do těchto nových strojů mimo jiné i proto, že očekává zvýšení ceny benzinu.

3 Comments on “Kia a Hyundai chystají vlastní hybridy”

    1. Jenjo Jenjo, to je zase
      Jenjo Jenjo, to je zase dneska vedro, viď? Že jsi nepochopil myšlenku hybridního pohonu a škodlivost emisí dieselových motorů (a k tomu jejich dnešní komplikovanost, jak jde boj s NOx proti účinnosti motoru), se bohužel nevylepší ani až naprší a uschne, což už o víkendu doufám nastane.

Napsat komentář