Jižní Korea vybuduje vlastní Hyperloop

Americká společnost Hyperloop Transportation Technologies (HTT) uzavřela dohodu se zástupci Jižní Koreje o vybudování dopravního systému Hyperloop.

Pokud se Jižní Koreji skutečně podaří vybudovat dopravní systém Hyperloop, bude závidět nejspíš i Čína
foto: HTT

Dohoda o spolupráci mezi Jižní Koreou a HTT byla podepsána už v lednu, ale veřejně odhalena teprve nyní. Zahrnuje vybudování testovací dráhy, licencování tubusů, pohonného systému a bateriových technologií.

Korejský dopravní systém typu Hyperloop by se pak měl jmenovat „Hypertube Express“ a umožnit přepravu lidí ze Soulu do Busanu během 20 minut. Dnes je to přitom tříhodinová cesta autem. V plánu je i spojení s dalšími městy na jihu korejského poloostrova.

Takhle by v budoucnu mohla vypadat síť dopravního systému Hyperloop v Jižní Koreji

Takhle by v budoucnu mohla vypadat síť dopravního systému Hyperloop v Jižní Koreji
foto: HTT

Jihokorejská vláda už údajně na vybudování Hyperloopu vyčlenila prostředky. Tai Sik Lee, prezident korejského institutu stavebního inženýrství, si myslí, že Hyperloop změní způsob jakým lidé žijí a pohybují se.

Zda ale bude Jižní Korea skutečně první, kdo vybuduje funkční a prakticky Hyperloop, je otázka. HTT uzavírá podobné smlouvy po celém světě (včetně např. Brna) a navíc má i konkurenci v podobě společností Hyperloop One a Arrivo.

10 Comments on “Jižní Korea vybuduje vlastní Hyperloop”

Napsat komentář