Hyundai poprvé ukáže Ioniq 6 na Designbloku

Festival designu a módy Designblok přinese výstavní premiéru zbrusu nového elektromobilu Hyundai Ioniq 6 v České republice.

České zastoupení automobilky Hyundai na letošním ročníku pražského mezinárodního festivalu designu Designblok představí svou nejžhavější novinku, elektromobil IONIQ 6. Očekávaný model představí v rámci své unikátní světelné instalace v prostoru před komplexem Gabriel Loci.

SOUVISEJÍCÍ: Hyundai Ioniq 6: dojezd až 610 km díky 77,4kWh baterii a aerodynamice

Vloni v rámci svého premiérového ročníku v roli hlavního partnera Designbloku značka Hyundai předvedla revoluční IONIQ 5. Nyní, rok poté, přichází s druhým členem produktové řady určené výhradně pro bateriové elektromobily – elegantním aerodynamickým sedanem IONIQ 6, který představila teprve nedávno. Pro českou veřejnost tak půjde o vůbec první příležitost, kdy si horkou novinku jihokorejské automobilky prohlédnout na vlastní oči.

„Jsem přesvědčený, že ve světě moderního designu máme jako značka Hyundai co nabídnout. O to větší radost mám, že se nám letos povedlo přivézt natolik zásadní novinku, jako IONIQ 6, která – stejně jako její předchůdce – vyniká právě unikátním designovým jazykem naší značky,“ říká generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz.

„Tématem letošního ročníku Designbloku je Les. Udržitelnost výroby, les jako zdroj nejen materiálu, ale především života. To jsou témata, která chceme zkoumat skrze optiku designu. Jsem proto ráda, že Hyundai už druhým rokem představuje na Designbloku novinky z oblasti elektromobility. Je úžasné, že se česká premiéra IONIQ 6 koná právě v rámci našeho festivalu,“ říká Jana Zielinski, ředitelka Designbloku.

Model IONIQ 6 bude dominovat prostoru nádvoří komplexu Gabriel Loci na pražském Smíchově, kde si jej návštěvníci budou moci prohlédnout z neobvyklých úhlů a jeho instalace bude efektně propojovat vnější a vnitřní expozici jihokorejské značky. O návrh a realizaci instalace se postaralo kreativní studio Signal Creative pod vedením Martina Pošty, které si ke spolupráci přizvalo studio MONUMENT OFFICE designéra Václava Mlynáře.

„Značku Hyundai chceme představit jako lídra v inovacích, technologii a designu. S potěšením jsme od klienta přijali zcela volnou ruku a důvěru, abychom vytvořili unikátní dílo bez striktních mantinelů, což u takto velkých společností nebývá zvykem. Instalace ztvárňuje jak čistou energii, pohodlí a eleganci, tak rychlost a dynamiku modelu IONIQ 6,“ vysvětluje Václav Mlynář.

Ve vnitřní části expozice značky Hyundai na Designbloku návštěvníci nahlédnou doslova do útrob elektromobilu a zblízka si prohlédnou baterii, elektromotor a další komponenty vozu, které očím zákazníků bývají obvykle skryté.

Hyundai se taktéž druhým rokem postará o mobilitu festivalu, která bude odpovídat zaměření festivalu na trvalou udržitelnost a ekologii. V barvách Designbloku budou hlavní město křižovat plně elektrické vozy Hyundai IONIQ 5 a plug-in hybridní Hyundai Santa Fe, flotilu doplní také velkoprostorová MPV Hyundai Staria.

zdroj: tisková zpráva

11 komentářů u “Hyundai poprvé ukáže Ioniq 6 na Designbloku”

  1. Vox populi, vox Dei je vytrženo z kontextu. Plná citace od Alcuina zní takto:
   Nec audiendi qui solent dicere, Vox populi, vox Dei, quum tumultuositas vulgi semper insaniae proxima sit.
   Český překlad:
   Nenaslouchejte těm, kdož tvrdí, že hlas lidu je hlasem Božím; vždyť zběsilost davu je vždy velmi blízká šílenství.

   1. Ja nemuzu pochopit vehementni hajeni spalovaku a s tim spojenou spotrebu ropy a PHM. Pro me bylo tankovani a placeni za PHM vzdy spojene s horkym pocitem, ze financuji mrakodrapy a sjezdovky v pousti, hromadeni zbrani a vedeni strasnych valek jen kvuli te smradlave brecce. Pro me je elektromobilita vitana alternativa abych uz necpal prachy koncernum, mafianum, sejchum, militaristum a dalsim swiinim. Kdyz ctu udajne jednomyslne komentare zastancu spalovaku, tak musim automaticky myslet na stockholmsky syndrom a psychiatrickou poruchu zastancu spalovaku. Misto aby vzali elektromobilitu jako sanci na unik z klece, tak aktivne nici vsechny nadeje spojene s EV. Ale nejspis jen naleteli propagatorum ropnych koncernu a jsou nerozlucne zapojeny do obrovske lzi. Asi staci nakukat pulmozkum par hesel a v dute hlave to rezonuje naveky.

     1. V mori vedou 4 trubky a byly 3 exploze. Takze jedna naloz nebouchla a musi tam jeste byt. Ted ji bude chtit ruzzak zase odstranit, nebo jsou mazany a bouchne to az tam priplujou vysetrovatele. Kaliningrad s ruzzkou zakladnou je jen 300km vzdaleny. S ponorkama ve Skandinavii ruzzaci plavou uz cela desetileti.

        1. pro Bambule….Chachá já věděl že nezklameš!😁… Nejprve Rus ostřeluje sám sebe v Jaderce, kde je nakvartýrovanej (asi jako Ivánek, když vyházel do nebe loupežnický klacky 😃). Teď pro změnu nenávratně ,,zavřou kohouty“ u strategického plynovodu (jako kdyby si nemohli jen vymyslet další výmluvu a pokračovat v tlaku na EU🙄)….A pak tu máme vystřílení školy č.88 (to je čísilko panečku) magorem s hákáčem na prsou. Zde nám je mezi řádky naznačováno, že organizátor může být Kreml, aby podpořil ochotu k mobilizaci a zavřel huby odpůrcům.
         Mimochodem jenom ten poslední případ má jistou logiku –až na to, že je to šílená konspiračka. To by Orwell koukal.(A Gébls taky)

        2. Uz jen cekam co rekne lavrov a to hodim do kalkulacky, vynasobim -1 a mam odpoved. U ruzzaku na logiku nekoukejte, tam je to vzdy na jinem level. Podle logiky by kazdy musel jeste dnes tvrdit, ze ruzzak Ukrainu nenapadne, protoze by to byla silenost.

    1. Já to s tím hájením spalováků vidím stejně. (Mně osobně tedy ještě víc než to vadí ten všudypřítomný smrad a hluk z nich.) Myslím si ale, že ti, kdo ty spalováky hájí, tak jednak nemají rádi změny a hlavně ani nedokáží domyslet důsledky plynoucí z toho jejich nákupu PHM (že tím podporují války, vládní korupci, šejky, ropné koncerny, poškozování ovzduší atd.). A v horším případě jim je to jedno, k čemuž už ani nemám slov.

     1. Ty železné košile jsou u nás opravdu problém – když se něco dělá 100let, tak to přece nemůže fungovat jinak a natož lépe.
      Ale na podobnou úroveň bych postavil i fakt, že tady věříme všemu co někdo vysdílí na FB a podobně, to vnímám poslední dobou jako zásadní překážku ve svobodném uvažování. Co vidím v okolí, tak je fakt neuvěřitelné čemu jsou lidi schopní věřit. Mám pocit, že internet už dávno nefunguje jako zdroj pravdivých informací, ale naopak jako prostředí, které má za úkol mást a vytvářet potřebný názor. Pokud tohle nezačneme řešit, tak to skončí špatně. Nejde zdaleka jen o elektromobilitu, ale pokud tady „lidi“ jako Vrábel a spol můžou beztrestně šířit veřejně lži a svolávat demonstrace, kde adorují někoho, kdo nás má za ne přítele, tak je něco špatně.

Napsat komentář