Hyperloop by nakonec mohl vyrůst v Dubaji

Společnost Hyperloop One je dnes hlavním tahouhem rozvoje dopravního systému Hyperloop, který navrhl Elon Musk. U Las Vegas staví testovací dráhu a první praktické nasazení by mohlo být v Dubaji.

Prvního komerčního nasazení by se dopravní systém Hyperloop mohl dočkat v Dubaji.
foto: Hyperloop One

Šéf společnost Hyperloop One Rob Lloyd aktuálně uzavřel dohodu s dubajským úřadem RTA (obdoba tamního ministerstva dopravy). V ní se oba subjekty zavazují společně „usilovat o síť hyperloop pro osobní a nákladní přepravu v Dubaji a mezi Dubají a Abú Zabí a dalšími emiráty“.

Hyperloop

foto: Hyperloop One

Už v minulosti Hyperloop One oznámili, že získali významnou investici od společnosti DP World stojící za dubajským přístavem Džebel Ali. Právě tam by mohl také vyrůst systém Hyperloop, který by dopravoval zboží z přístavu dál do vnitrozemí.

Hyperloop One v současnosti buduje 3km testovací dráhu v severní části Las Vegas. Jde o první takový prototyp ve skutečné velikosti, který se má pohybovat plnými rychlostmi blížícími se rychlosti zvuku. Prozatím firma tento systém označuje jako „DevLoop“ (‚development loop‘ – vývojová smyčka).

Aktuálně také firma představila svou vizi toho jak by měl celý systém Hyperloop fungovat, a to včetně dopravy „na poslední míli“. Představa je taková, že pasažéři už v budově nasednou do malého elektromobilu, který je autonomně zaveze až do Hyperloop kapsle.

Také uvnitř tubusů systému Hyperlop probíhá podrobné testování.
foto: Hyperloop one
tisková zpráva

15 Comments on “Hyperloop by nakonec mohl vyrůst v Dubaji”

  1. ale jako vizosku maj pro to
    ale jako vizosku maj pro to udelanou pekne, to se jim musi nechat ze na tom nesetrej 🙂 skoro me to az prijde jako prezentacni video pro nejakyho sejka po kterym na to chtej prachy aby to zafinancoval a nakonec z toho na netu vzniklo ze to v Dubai opravdu bude stat 😀

Napsat komentář