Husqvarna EE5: malý elektrický diblík do jedné stopy

elektromotorka Husqvarna EE5 elektrická motorka enduro dirt bike kroska

Milánský veletrh jedné stopy EICMA je plný elektrických novinek. Tou další je elektromotorka Husqvarna EE5, malé elektrické enduro nahrazující 50ccm spalováky.

Elektrická dětská kroska Husqvarna EE5
foto: Husquarna Motorcycles

Elektrická motorka Husqvarna EE5 byla navržena tak, aby výkonnostně odpovídala 50ccm spalovacímu ekvivalentu. Dětský dirtbike nabízí výkon pouhých sedmi koní. Elektřinou ho zásobuje 907Wh li-ion baterie (48 V, 84 článků). V závislosti na terénu by měla nejrychlejšímu jezdci vydržet na 25 minut jízdy.

Žádný silák to tedy není, ale pro značku Husquarna jde přesto o význačný počin. Je to totiž jejich úplně první elektromotorka, na které si nejspíš chtějí vyzkoušet jak technické řešení, tak zájem veřejnosti.

Nabíjení rychlonabíječkou by mělo trvat max. 70 minut

Nabíjení rychlonabíječkou by mělo trvat max. 70 minut
foto: Husquarna

Dětská kroska nemá spojku ani převodovku, a tak malým jezdcům může velmi usnadnit vstup do světa motorek. Potěší, že Husquarna nešetří na komponentách a zvolila odpružení WP se vzduchovou vidlicí XACT 205 mm vpředu a 185 mm vzadu. Na hliníkových ráfcích se skví pneumatiky MAXXIS.

Husqvarna EE5

Husqvarna EE5
foto: Husqvarna

U dealerů bude elektromotorka k dispozici od léta 2019. Bude podporovat rychlonabíjení během 70 minut, nastavitelnou výšku sedla (standardně 698 mm, možno snížit až na 653 mm, případně 556 mm se speciálním kitem) a nabídne šest různých jízdních módů.

Napsat komentář