Honda P-NUT – malé auto budoucnosti do města

Na autosalonu v Los Angeles představila japonská Honda koncepční novinku s názvem „P-NUT“. Jde o malé třímístné auto do města s velmi futuristickým designem. Podle automobilka je připraveno pro tři typy pohonu: úsporný benzinový motor, benzinový hybrid a čistý elektromobil. Ať už by volba padla na kterýkoliv z nich, vždy by byl umístěn v zadní části auta.  

galerie: Honda P-NUT
Honda P-NUT Honda P-NUT Honda P-NUT

P-NUT je zkratka pro ‚Personal-Neo Urban Transport‘. Jedná se o studii, která je určená do měst budoucnosti. „Nová generace objevuje výhody života v městských centrech, která nabízejí pohodlný přístup k obchodu, zábavě a sociálním příležitostem,“ vysvětlil Dave Marek, ředitel pokročilého designu v americké výzkumné pobočce automobilky Honda.

„Personal-Neo Urban Transport prozkoumává potenciál obalu a designu pro vozidlo postavené exkluzivně pro městský životní styl,“ dodal. Automobil proto poskytuje objemný prostor pro nohy řidiče i spolucestujících. Přitom ekologická stopa automobilu se vyrovná mikroautům typu Smart.

Zadní sedačky lze navíc sklopit, čímž se zvyšuje funkční hodnota interiéru. Namísto postranních zrcátek slouží řidiči zabudované kamery a HUD promítaný na přední sklo.

Napsat komentář