Elektromobil Tesla lze ovládat chytrými hodinkami

Chytrý mobil už nestačí a jsou potřeba i chytré hodinky. Tzv. „Android Wear“ značí hodinky vybavené operačním systémem Google. Mladá vývojářská společnost z Kanady pro ně aktuálně představila aplikaci díky níž lze ovládat elektromobil Tesla Model S.

Matthew Patience, šéf kanadské společnosti BNotions, která stojí za novou aplikací Tesla Command pro Android Wear
foto: bnotions

Už před časem se objevila aplikace GlassTesla určená pro virtuální brýle Google Glass, se kterou bylo možné získávat základní informace o autě a částečně jej i hlasem ovládat. Přesně to samé aktuálně nabízí aplikace „Tesla Command for Android Wear“.

Rozdíl je v tom, že nemluvíte ke svým brýlím, ale k chytrým hodinkám Android Wear. Minimalistická aplikace prozatím umožňuje auto odemknout, zamknout, zatroubit nebo otevřít a zavřít střechu. To vše s pomocí hlasových povelů.

One Comment on “Elektromobil Tesla lze ovládat chytrými hodinkami”

  1. Dokud jen vyuzivaji
    Dokud jen vyuzivaji standardnich povelu, tak nemam skoro nic proti. Jedine riziko je, ze do te aplikace musite zadat svoje heslo k autu a pokud to neni open-source, nemuzete si byt jisti jestli Vam to heslo nekdo nezcizi 🙂

    U Tesla App to nehrozi jelikoz Tesla to vase heslo ma uz tak ci tak…

    Napriklad nedavno na pochybnem autoforu informovali o tom, ze se nekdo naboural do Tesla systemu a najednou umi ovladat stresni okno, klakson, bliknout svetly… Ale uz jim vubec nedoslo, ze to neni zadne hackovani, ale standardni vlastnost auta 😀 Ale kdyz oni tam tak radi Teslu pomlouvaji, tak jim na takovych drobnostech nezalezi 🙂

Napsat komentář