General Motors mění logo, Elon Musk se směje

Mezi automobilové velikány, kteří začátkem letošního roku mění své logo, patří i americká automobilka General Motors. Tentokrát to má ale vtipnou dohru.

Když prvky nového loga GM přeskupíte a pootočíte, získáte poměrně zřetelný nápis „Elon Musk“, tedy jméno šéfa společnosti Tesla.
foto: thelastdriverlicenseholder.com

Světové automobilky houfně mění image. Chtějí se zbavit starého zatuchlého odéru 90. let a vykročit s čistým štítem do 21. století. Se zpožděním 20 let, ale přece.

Americkou General Motors (GM) nevyjímaje. Nové logo kompletně v modrém barevném přechodu, kde jsou písmena místo kapitálek minuskami, má značit otočení kormidla směrem k elektromobilitě a technologické budoucnosti založené na elektrické energii.

Pro GM jde o pátou změnu loga během 113 let. Nutno dodat, že pro běžného spotřebitele nejde o nijak zvlášť podstatnou změnu – na žádném autě se logo GM nevyskytuje, protože GM je zastřešující společností pro značky jako Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC a další.

65 Comments on “General Motors mění logo, Elon Musk se směje”

          1. Ne týdny. Spíše měsíce. A to Tesla už měla roky
            Ne týdny. Spíše měsíce. A to Tesla už měla roky zkušeností. S výrobou na tom byli ještě mnohem hůř než VW. U Tesly se podařilo odladit výrobu skoro až rok po spuštění linky a očividně dodnes mají ve Fremontu problémy s lícováním plechů, byť už nic strašného. A není to tak dávno co z tama sjížděly špatně nastříkané auta.

    1. Kdyby se elektrickymi rypadly vyhlubovaly dalsi jezera, tak by
      Kdyby se elektrickymi rypadly vyhlubovaly dalsi jezera, tak by to bylo z energie z FVE neutralni, prineslo by to dalsi zadrzovani vody v krajine a pak by se tam umistily dalsi FVE a porad dokola. Byl by to energeticko-vodni perpetuum mobile.

        1. Mraz a voda delaji divy. Stavari na celem svete by mohli
          Mraz a voda delaji divy. Stavari na celem svete by mohli vypravet. Ale kdyz se vsechny externality predem zohledni, nic vazneho nehrozi. Ze vykon FVE v mrazech stoupa, je znama vec a pozoruji to take doma. Akorat nesmi lezet snih na panelech.

          1. Mráz a voda není externalita, to je ekonomický
            Mráz a voda není externalita, to je ekonomický termín.
            https://cs.wikipedia.org/wiki/Externalita

            V zimě je Země blíže Slunci, ale paprsky dopadají pod rozdílným úhlem. Výkon je závislý na spoustě faktorů, počasí má majoritní vliv. Teoreticky pokud budete mít panely ve správném úhlu, bude výkon za slunečného počasí skutečně vyšší. Ale kolik dní v roce je v zimě slunce v porovnání s létem? A kolik dní je inverze, kdy nesvítí ani nefouká?

            1. Psal jsem neco o inverzi? Nepsal. Jen jsem konstatoval, ze cim
              Psal jsem neco o inverzi? Nepsal. Jen jsem konstatoval, ze cim chladnejsi panely jsou, tim davaji vic elektriny. Solarni cipy jsou polovodice a u nich plati, ze cim nizsi teplota, tim nizsi vnitrni odpor a vyssi napeti. Nizsi odpor umozni vyssi proud s nizsim poklesem napeti. To dohromady umoznuje vyssi vykon.
              Ohledne externalit se radeji nevyklanejte tolik z okna. Mohl byste vypadnout jako uz nekolikrat.

              1. Nižší odpor je jedna věc,souhlas, další je vyšší
                Nižší odpor je jedna věc,souhlas, další je vyšší intenzita svitu, který ovšem trvá podstatně kratší dobu. Ale v tom asi nemáme sporu.

                Ohledně tvrzení: „Ohledne externalit se radeji nevyklanejte tolik z okna. Mohl byste vypadnout jako uz nekolikrat.“ Vy jste fakt úplný blbec nebo politik, což v ČR vyjde na stejno. Když nemá argumet, blábolí nesmysly.

                Citace z wikipedie:
                Externalita je označení pro aktivitu či činnost, kterou firmy či jednotlivci způsobují nedobrovolné náklady nebo zisky jiným subjektům bez kompenzace prostřednictvím trhu.

                Normální člověk řekne, ok, tak to jsem řekl špatně. Stane se to každému, žádný problém. Až na ty stranické kádry, kteří to neudýchají.

              1. Ano, celkově je z hlediska výroby zima samozřejmě na houby
                Ano, celkově je z hlediska výroby zima samozřejmě na houby a v létě potřebujeme elektřinu o něco méně, na rozdíl od USA nemáme klimatizaci v každé kadibudce. I když i to se mění.

                A to je jeden z důvodů, proč FVE je doplňkový zdroj k jiným.

            2. Dnes sedi belorusove zase v zime a tme. Pri testovani nove JE
              Dnes sedi belorusove zase v zime a tme. Pri testovani nove JE se jim zase neco porouchalo a system hlasil radiaci. Tak nestabilni zdroj nejsou ani FVE. U nich meteorologove dokazi stanovit presne, kdy a kolik budou vyrabet uz par dni predem. U ruskych JE to je znicehonicnefunguje aniz by nekdo stacil rict это не работает .

              1. Ve Finsku mají aktuálně nedostatek elektřiny. Nesvítí,
                Ve Finsku mají aktuálně nedostatek elektřiny. Nesvítí, nefouká a zároveň je tuhá zima. Zatím to zachraňují jaderky a hydro, ale nezvládají pokrýt spotřebu, takže se masivně dováží z okolních zemí. Chybí asi 3,5GW, co je více než čtvrtina spotřeby Finska.

                1. To je tak, kdyz se spolehaji na dostavbu JE a ono to porad
                  To je tak, kdyz se spolehaji na dostavbu JE a ono to porad nefunguje a nikdy nebudou hotovy.

                2. Spíš je problém s nespolehlivostí obnovitelných zdrojů.
                  Spíš je problém s nespolehlivostí obnovitelných zdrojů. Finsko má instalovaný výkon větrných elektráren 2,3 GW, ale vyrábí jenom 15% z tohoto výkonu.

                  Na druhou stranu Čína spustila výstavbu 3 jaderných eletráren nového typu Hualong One. Každá po 6 reaktorech. Další 2 elektrárny po 2 reaktorech jsou už ve výstavbě. Během 10 let by mělo být dokončeno nebo rozestavěno 50 těchto reaktorů. Čína stabilně postaví reaktor během 5 let a to proto, že se tomu věnují.

                3. +1 a taky nevedou nesmyslnou diskusi o tom, jestli ho
                  +1 a taky nevedou nesmyslnou diskusi o tom, jestli ho potřebují nebo ne. Spolehnout se na v časové ose výkonově nestabilní OZE je naprosto nezodpovědný hazard a pokud to tak udělají všichni, tak v kritické chvíle volná elektřina na trhu nebude, takže bude po hehe.

                4. Decentralizované OZE jsou skvělý doplněk, ale nesmí se
                  Decentralizované OZE jsou skvělý doplněk, ale nesmí se stát energetickou páteří země. Jinak to je nebezpečné. Ještě tak soláry na poušti nebo větrníky na moři, ale taky s rozumem.

                  Evropa potřebuje stabilní zdroj energie. Musí změnit energetickou koncepci směrem k jaderné energetice.

                5. Pocitam, ze az to nekde v jednom z tolika JE bouchne, tak
                  Pocitam, ze az to nekde v jednom z tolika JE bouchne, tak budete zalezly nekde ve sklepe a budete tvrdit, ze jste to nevedel.

                6. „Počkej až to bouchne“ není argument. V současné době je
                  „Počkej až to bouchne“ není argument. V současné době je v provozu 440 jaderných reaktorů a staví se desítky nových. Jaderná energetika se zaměřuje na bezpečnost provozu. Evropa se musíí soustředit na spolehlivost, kterou OZE nezajišťují.

                  Čina:
                  48 reaktorů v provozu
                  17 reaktorů ve výstavbě
                  85 dalších v plánu

                7. Na třetí stranu Čína každý den postaví několik
                  Na třetí stranu Čína každý den postaví několik větších větrných i fotovoltaických elektráren, takže řešení je spíše diverzifikace, což u poměrně malé země jako je Finsko není jednoduché a levné. Levnější a jednodužší je napojit se na sousedy a nechat pracovat volný trh.

                  Čína postaví reaktor poměrně rychle hlavně z důvodu využití k propagandě. Další co razantně urychluje výstavbu je, že ochrana přírody, názor místních obyvatel, zákoník práce či bezpečnost jsou v Číně v podstatě sprostá slova.

                8. Já proti OZE nic nemám, ale nemůžou tvořit páteř
                  Já proti OZE nic nemám, ale nemůžou tvořit páteř energetiky.

                  Čina:
                  48 reaktorů v provozu
                  17 reaktorů ve výstavbě
                  85 dalších v plánu

                9. Já vím že nemáte. 🙂
                  Jen jsem chtěl dodat, že Čína

                  Já vím že nemáte. 🙂
                  Jen jsem chtěl dodat, že Čína staví všechno a jádro není nijak moc protěžované.

                  V Evropě je v provozu cca 150 reaktorů, takže třikrát více než v Číně, i když tu žije cca třikrát méně obyvatel. Proto Čína staví, protože prostě ještě nemá.

                10. Mě jde o to, že v Číně zažívá jaderná technologie
                  Mě jde o to, že v Číně zažívá jaderná technologie renesanci. Evropa by měla jít stejným směrem. Nejde totiž o to, kolik kdo jich má, ale do čeho investuje. Zvlášť když se snažíme propagovat nízkoemisní zdroje. V tomhle JE nemá konkurenci. Stabilní, spolehlivý a čistý zdroj energie.

                11. No to právě není tak úplně pravda. Renesanci bych si
                  No to právě není tak úplně pravda. Renesanci bych si představoval 50 reaktorů ve výstavbě a plány na dalších 150 v příštích 10-15 letech. Tímto tempem se dostanou sotva na úroveň Evropy a přitom jich je třikrát více.

                  Jak jsem psal, tak Čína má pouze třetinu reaktorů co Evropa a polovinu co USA, takže tempo jejich výstavby není nijak rychlé. Samostatně ty čísla samozřejmě vypadají impozantně, ale třeba uhelných elektráren plánují postavit víc jak 300, takže spíše uhelné budou nadále ty hlavní.

                  JE jsou stabilní, spolehlivé a relativně čisté, ale také hrozně drahé, neflexibilní a s opravdu dlouhým horizontem návratnosti. Nikdo neví co bude za 5 let. Za 20 let bude pravděpodobně cena baterií a OZE natolik nízká, že budou násobně levnější než staré velké JE a ty se tím pádem nikdy nezaplatí. Za 10 let mohou být dotažené také malé reaktory. To jsou jen některé z důvodů, protč se nikomu moc nechce budovat nové velké JE.

                  Otázka je co je lepší. Můžeme budovat nové velké JE, což je jistota stabilní drahé energie nebo si můžeme trochu zariskovat a počkat co bude. 🙂

                12. No ono je popravdě úplně jedno jak to připadá vám 🙂
                  No ono je popravdě úplně jedno jak to připadá vám 🙂 Faktem je, že Čína plánuje během 10 let zněkolikanásobit počet jaderných reaktorů.

                  Čína nemá tolik reaktorů v porovnáním s Evropou kvůli historickému dluhu. Jde o to jaké tempo výstavby nasadila.

                  Je úplně jadno jaká bude cena baterií a OZE. Jádro energetické sítě vždycky musí tvoři spolehlivé zdroje, které fungují za každého počasí a za všech podmínek. Co bude za 10 let je jedno, protože energetická spotřeba Číny rychle poroste ještě celá desetiletí, takže za 20 let můžou začít budovat další typy JE nebo jiných zdrojů a ty stávající vždy budou fungovat. V opačném případě by bylo extrémně hloupé ignorovat JE s tím, že za 10 nebo 20 možná něco přijde.

                13. Stejně jako plánuje zněkolikanásobit počet OZE,
                  Stejně jako plánuje zněkolikanásobit počet OZE, plynových a zvýšit o desítky procent počet uhelných. Z malých čísel se roste dobře. 🙂

                  Prostě žádný extrémní rozmach JE se nekoná a jak říkáte dohání se historický dluh. Tempo výstavby je slušné, ale i tak doženou Evropu za 15-20 let a na jejich energetickém mixu bude jaderná energie stále pouze malý kousek koláče a pravděpodobně nedosáhnou podílu mixu jako při největší slávě JE v EU.

                  V čem je energie uložená v baterii nespolehlivý zdroj?
                  Rozhodně není jedno jaká bude cena baterií a OZE. Uznávám, že je to hodně vizionářská nebo možná až kacířská myšlenka, ale proč by nemohlo jádro energetické sítě tvořit bateriová uložiště?

                  Investorům nebo těm co to budou platit není jedno co bude za 20 let. Návratnost JE je hodně přes 30 let. U velkých projektů OZE to je dnes už cca na 15 letech a stále se to snižuje. Po cca 15 letech od rozhodnutí se JE teprve rozjede na svůj maximální výkon. Proto do toho ani náš ČEZ nechce jít, i když má slíbenou násobně větší výkupní cenu než je dnes.

                14. 100 nových reaktorů, které jsou ve výstavbě nebo se
                  100 nových reaktorů, které jsou ve výstavbě nebo se plánují v následujících 10 letech bych určitě nepodceňoval. Je to skoro čtvrtina všech aktivních reaktorů na planetě. A tomu teda říkám SAKRA RYCHLÝ ROZMACH. Jenom mezi roky 2014 až 2019 se množství vyrobené eletřiny z JE ztrojnásobilo. A do roku 2030 chtějí výkon zase ztrojnásobit. To by znamenalo, že by Čína generovala v roce 2030 více energie z JE než kterákoliv země na světě.

                  Baterie v první řadě nejsou producent energie, ale jenom úschovna. Země musí fungovat ikdyž bude měsíc zataženo a nebude foukat.

                  A jak jsem tu už nedávno postoval, tak na každý MW instalovaného výkonu jaderné elektrárny musí být v průměru vytvořeno 4x více větrných elektráren a 6x více solárních, kvůli utilizaci. A to je samozřejmě průměr. Ve skutečnosti to musí být mnohem více, kvůli worst case scenario.

                15. To já to nepodceňuji a částečně s vámi i souhlasím.
                  To já to nepodceňuji a částečně s vámi i souhlasím. Jen prostě koukám na čísla a pokud dnes Čína vyrábí 5 % mixu v JE, tak i s tím trojnásobným růstem a nějakým růstem ostatních zdrojů to bude v 2030 cca 10-12 %. To se s opravdovým rozmachem jaderné energetiky ve Francii osmdesátých let, kde se dostali z jednotek % na cca 70 % vůbec nedá srovnávat. Prostě JE se na světě oproti ostatním zdrojům staví málo a Čína z toho mála staví nejvíc s tím souhlasím.

                  Na velké země se člověk musí koukat z pohledu % nebo poměrů jinak nedokáže určit co je hodně nebo málo. 🙂

                  Baterie nejsou producent energie, ale pokud jejich ceny klesnou dostatečně nízko, tak můžou zálohovat velké oblasti(státy) i několik týdnů. Pokud nebude měsíc foukat a bude zataženo, tak bude asi hodně pršet, takže pojedou zase naplno hydro. Celé je to o dimenzování takového systému a jeho ekonomice.

                  S tím 4x u VE a 6x FVE máte v podmínkách ČR pravdu. Otázka je, co vyjde za těch 15-20 let levněji. Většina investorů výhodnost či zisk v JE nevidí, a proto se v Evropě nestaví.

                16. Nechtějí do toho jít, protože umí počítat. Ikdyž hodit
                  Nechtějí do toho jít, protože umí počítat. Ikdyž hodit náklady na stát je taky zajímavý ekonomický model :-).
                  A pak je zde otázka dostupnosti paliva. Již dneska se spálí více, než se dokáže vytěžit. Jak to asi bude do budoucna, když navíc Čína bude ve velkém stavět jaderky.

              2. No nevím zda mi k něčemu je, že mi někdo řekne, že za
                No nevím zda mi k něčemu je, že mi někdo řekne, že za den budu sedět v bundě a mrznout.

                Upřímně, je mi jedno, co dělají v Bělorusku. Mě zajímá jak fungují jaderky a další elektrárny u nás. A tady to více méně funguje. A krom toho JE nemůžete mít jednu a jako jediný zdroj, to je hloupost. V IT také máte minimálně dvě datová centra.

                1. Rozhodne je rozdil, zda mate cas naplanovat rozjezd zalohovych
                  Rozhodne je rozdil, zda mate cas naplanovat rozjezd zalohovych elektraren 24h predem, nez ze vam behem vteriny vypadne necekane 1,2GW zdroj. Urcita zaloha je permanentne v zaloze pripravena nahradit nejaky vypadek, ale nahradit z fleku jeden jaderny blok je safra velky orisek. A minuly rok vypadly u nas hned dva bloky soucasne. Nastesti to bylo v lete.
                  Mit zalozni system pro pripad poruchy se jmenuje redundance.

                2. Právě proto je evropská energetická síť propojená, aby
                  Právě proto je evropská energetická síť propojená, aby se jednotlivé země mohly vykrývat. Stejně jako teď ve finsku chybí 3,5GW protože nefouká a nesvítí. Jaderky jedou na plný výkon.

                3. Tak kdyz nekde v Evrope ted vypadne jaderny blok, budeme sedet
                  Tak kdyz nekde v Evrope ted vypadne jaderny blok, budeme sedet v zime a tme? To je prave ta nevyhoda obrovskych centralizovanych JE. Mnohem lepsi je diversifikace na spoustu mensich jednotek.

                4. Určitě je menší pravděpodobnost že někde vypadne tolik
                  Určitě je menší pravděpodobnost že někde vypadne tolik reaktorů naráz, že to ohrozí stabilitu sítě, než že nad celýma evropskýma oblastma nebude foukat či svítit. Stačí jedna sopka a několik měsíců budou soláry k ničemu nad polovinou Evropy. Teď nefouká ve Finsku a to přišlo naráz o výkon 2 jaderných elektráren.

                5. Asi to souvisi s odstavenim svedske JE Ringhals ke konci 2020.
                  Asi to souvisi s odstavenim svedske JE Ringhals ke konci 2020. v 2019 byl odstaven blok 2 a ted blok 1. Jeden blok zajistoval 20% svedske spotreby. To je tak, kdyz se spoleha na giganty a pak v kratke dobe odejde 40% kapacity.

                6. Tak úplně nevím jak souvisí 5 let plánované uzavření
                  Tak úplně nevím jak souvisí 5 let plánované uzavření staré JE ve Švédsku s tím že nad Finskem nefouká.

                7. Ty dva uzavrene bloky samozrejme zanechaly diru na trhu. Nevim
                  Ty dva uzavrene bloky samozrejme zanechaly diru na trhu. Nevim zda to vite, ale oba staty jsou sousede a maji provazane site. Finsko ma polovinu obyvatel jako Svedsko a tak vypadek 40% svedske kapacity ma asi mnohem vetsi dusledky pro lokalni site, nez vypadek par finskych vetrniku. Uz pri stavbe vetrniku se s vypadky samozrejme pocita. Vase zoufala snaha z finskeho komara udelat celoevropskeho velblouda je trapna. OZE maji sve opravnene misto a budou casem pribyvat.

                8. Uzavření těch 2 reaktorů ve Švédsku bylo dlouhodobě
                  Uzavření těch 2 reaktorů ve Švédsku bylo dlouhodobě plánované, takže se nejedná o nečekaný výpadek jako tomu bylo ve Finsku protože nefoukalo. Ve Švédsku na to byla síť připravena a dopředu se s tím počítalo.

                  Těch pár finských větrníků, které nedodávaly elektřinu, odpovídá výkonu právě těch 2 jaderných reaktorů. S tím rozdílem, že zde se na to nedá připravit, nedá se ani předpokládat jak rozsáhlý a dlouhý ten výpadek bude. To je ten problém OZE. Ekonomika země nesmí být závislá na nestabilních a nepředvídatelných zdrojích. To by byla katastrofa. OZE můžou být doplněk v rámci energetického mixu. Ne základ.

                9. Neni to prave tim, ze Finsko uz nejaky ten patek neni schopne
                  Neni to prave tim, ze Finsko uz nejaky ten patek neni schopne dostavet svou JE? Kdyz se Svedove pred 5ti lety rozhodli, ze odstavi sve dva bloky, tak se jaderni hosi ve Finsku domnivali, ze budou mit novou JE hotovou. A ejhle, ten jaderny Karlstejn se porad jeste stavi. Jadro je beh na hodne dlouhou trat a nekdo muze pri tom behu ztratit dech. a pak to tak dopadne, ze plany a skutecnost jsou uplne jine.
                  Co se tyka FVE, tak verte, ze uz nekolik zemi planuje instalaci FVE do vesmiru, kde zadna inverze ani denni/nocni rytmus neexistuje. Tam je vyroba 365/7/24 porad stejna. Cina zacne letos instalovat ve stratosfere prvni FVE a bude posilat energii skrze mikrovlny nebo laser na zem. A do 2030 chteji mit FVE ve vesmiru 36000 km v geostacionarnim obehu. Jine staty maji jeste jina reseni a nevypada to zase tak beznadejne. Jinak ve vesmiru je ulozeni energie uplne jednoduche. Rotujici hmota ve stavu beztize a ve vakuu rotuje nekonecne dlouho a zpetna vyroba elektriny je uplne jednoducha. Takze budoucnost energetiky je mozna ve vesmiru.

                10. To že ve Finsku nefouká nemá nic společného s jakoukoliv
                  To že ve Finsku nefouká nemá nic společného s jakoukoliv JE ani s ničím jiným. Právě teď se ukazuje potřeba dostavět JE více než kdy dříve.

                  Výstavba JE tvrá dlouho, protože s tím v Evropě nejsou zkušenosti. V Číně postaví reaktor stabilně za 5 let, protože je stavějí ve velkých počtech.

                  Se scifi v podobě masivních FVE ve vesmíru bych raději nezačínal. To se nijak netýká toho o čem se tu bavíme.

                11. Cina nas vzor. Tam se s nicim a nikym neparou. Tak to zavedeme
                  Cina nas vzor. Tam se s nicim a nikym neparou. Tak to zavedeme i u omezovani pohybu osob u nas. Nazeneme jak dobytek na testovani a pak vsechny lidi zavreme doma a nikdo nesmi ani na chodbu panelaku. To by bylo aby nekdo chtel ven.
                  Vase strategie s vystavbou JE ve Finsku prave selhala. JE neni a elektrina chybi.

                12. Já myslel že se bavíme o energetice.
                  Ve Finsku selhal i

                  Já myslel že se bavíme o energetice.

                  Ve Finsku selhal i vítr. V Číne JE neselhala. Takže to není dáno technologií samotnou ale spíše zkušenostmi s ní.

                13. Ve Finsku neselhal vitr. Pri planovani vyrobni kapacity se s
                  Ve Finsku neselhal vitr. Pri planovani vyrobni kapacity se s takovymi efekty pocita a v tuto dobu to neni zadny zvlastni jev. Tady selhal nekdo jiny. A ty dva svedske bloky spolu s nedostavenou finskou JE jednoduse chybi. Selhal plan spolehnuti se na novou JE.

                14. Ty 2 severské bloky nechybí, protože se s jejich vypnutím
                  Ty 2 severské bloky nechybí, protože se s jejich vypnutím počítalo. S bezvětřím se nepočítalo, protože se s ním počítat nedá. OZE jsou prostě nestabilní zdroj energie ať se na to díváte z jaké strany chcete.

                15. S cim se pocitalo a definitivne neni je ta finska JE. Tim
                  S cim se pocitalo a definitivne neni je ta finska JE. Tim uzaviram toto tema.

                16. Protože chybí zkušenost. V Evropě by se proto mělo
                  Protože chybí zkušenost. V Evropě by se proto mělo stavět mnohem více JE. JE by měla být páteří evropské energetiky.

                17. Vtipné je, že je poledne a Německé soláry dodávají
                  Vtipné je, že je poledne a Německé soláry dodávají jenom 2% nominálního výkonu.

                18. Proto jsem to radši ani nepsal, ale Leo už buduje soláry na
                  Proto jsem to radši ani nepsal, ale Leo už buduje soláry na GEO a vakuové setrvačníky v řádu TWh, což možná bude za hodně desítek let, to spíš ale dají tu fůzi.

                19. Jenže napřed je třeba se ty desítky let k tomu doklepat a
                  Jenže napřed je třeba se ty desítky let k tomu doklepat a tam to bez JE nedáme..
                  ono obecně ty, co nejvíc křičí, jak je to špatné, tak ve výsledku pak dělají vše pro to, aby předběhli frontu a byli první na řadě..

                20. Eko Rakušáci už zase jedou na polské uhlí 😀
                  Eko Rakušáci už zase jedou na polské uhlí 😀

                21. Když se podívám na reál stav výroby el., tak je tam voda
                  Když se podívám na reál stav výroby el., tak je tam voda a plyn, to uhlí tam nevidím.Tak Rakušáci dlouhodobě dováží el. i od nás, ale „pouze tu čistou, nejadernou, mají na to spešl krabičky, které to poznají.

                22. Polský proud pro Rakousko přes nás…
                  Polský proud pro Rakousko přes nás…

                23. Vase pocty nebo spis cachry s procenty jsou fakt zajimave.
                  Vase pocty nebo spis cachry s procenty jsou fakt zajimave. Muzete k tomu napsat co tim myslite?

                24. 1*
                  někdy stačí pouhá příroda co dokáže napáchat na

                  1*
                  někdy stačí pouhá příroda co dokáže napáchat na obyčejné rozvodné síti…
                  sám mám odzkoušeno týden bez elektřiny v zimě… ale není to až taková katastrofa..
                  ke slovu přišel plyn, uhlí, dřevo

                25. Leo prověřím to a mrknu na plynovou bombu jestli je tam
                  Leo prověřím to a mrknu na plynovou bombu jestli je tam vyraženo Made in USSR 🙂

                26. Jo přesně tak, u nás to bylo i loni leden/únor. Letos
                  Jo přesně tak, u nás to bylo i loni leden/únor. Letos očekáváme, že s táním a padáním sněhu a předjarními vichřicemi přijde to samé. Plyn, dřevo, centrála je na to jediná dobrá a funkční léčba.

Napsat komentář