Futuristický rotoped Pirelli Ciclotte má tvar jednokolky, cena vás uzemní

Designové tréninkové kolo Ciclotte Bike se od tradičních rotopedů odlišuje řadou různých prvků – počínaje tím, že má tvar jednoho kola. Futuristický rotoped je koncipován tak, aby věrně napodoboval pocit z jízdy na silničním kole – díky převodovce s více převodovými poměry, elektromagnetickému odporovému systému a rámu, který se dokáže bočně ohýbat. 

Během festivalu Milan Design Week bylo představeno první kolo Ciclotte značky Pirelli vyrobené společností Multi Design. První model vzešlý ze spolupráce byl představen v Miláně v rámci série výstav a akcí Fuorisalone 2023. Verze tréninkového designového kola, které se vyznačuje prvky odvozenými z motoristického sportu, zahajuje spolupráci dvou italských společností. 

Jednokolka napodobuje pocit z jízdy na silničce

Cyklistické kolo Ciclotte Bike, které navrhl Luca Schieppati, se od tradičních rotopedů odlišuje řadou různých prvků – počínaje tím, že má tvar jednoho kola. Toto designové tréninkové kolo je koncipováno tak, aby věrně napodobovalo pocit z jízdy na silničním kole.

Podmínky věrně simuluje díky převodu s několika převodovými poměry, systému elektromagnetického odporu, rámu, který se dokáže při sešlapávání pedálů bočně ohýbat, a úzké mezeře mezi pedály, která je podobná jako u závodního kola.

Mezi další funkce rotopedu patří připojení Bluetooth, které zvládne tréninku dát ještě více pohlcující podobu a navodí atmosféru jízdy na silnici, a tréninkové programy, spinningové lekce nebo výzvy pro více uživatelů.

Kolo Ciclotte kombinuje pečlivě prozkoumané ergonomické uspořádání a prestižní materiály jako jsou karbon a ocel. Kompaktní rozměry kola, vyvinutého pro současný životní styl, kde fyzické cvičení, práce a pohoda sdílejí společný prostor, umožňují jeho umístění v různých prostorách a využití jak pro fitness trénink, tak jako doplněk domácího interiéru.

Futuristický rotoped kopíruje vzhled pneumatik F1

Edice Pirelli Ciclotte Bike vyniká svým grafickým zpracováním, které kopíruje vzhled pneumatik používaných ve Formuli 1, nejprestižnější automobilové soutěži na světě, jejímž výhradním dodavatelem je společnost Pirelli.

Ty jsou k dispozici v pěti barvách, stejně jako při skutečném závodním víkendu: bílá „tvrdá“, žlutá „střední“, červená „měkká“, zelená a modrá do „deště“. Poprvé bude mít Ciclotte na řídítkách také gumové rukojeti, které usnadňují úchop při nejintenzivnějších trénincích.

Pirelli je světoznámý italský výrobce pneumatik s více než 150 lety zkušeností v oboru. Společnost je známá svými vysoce výkonnými pneumatikami, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly vynikající přilnavost, ovladatelnost a bezpečnost na mokré i suché vozovce. Společnost Pirelli pokračuje ve vývoji své značky, protože neu v aplikaci svých špičkových technologií do dalších průmyslových odvětví. 

Žlutá a červená verze nových kol byla vystavena ve čtvrtek 20. dubna během dvou akcí, které byly součástí Fuorisalone-Milan Design Week, v hotelu Excelsior Gallia a v butiku Illulian. Ceny se pohybují od 7400 do 8900 EUR v závislosti na verzi.

ZDROJ: TISKOVÁ ZPRÁVA

2 Comments on “Futuristický rotoped Pirelli Ciclotte má tvar jednokolky, cena vás uzemní”

  1. Tak uz i v Nemecku stoji Tesla 3 mene nez prumerna cena vsech novych automobilu v roce 2022 (pred zapoctenim dotace). A Tesla Y po odecteni dotace 4500 EUR stoji take mene nez ten prumer. Jedna se o porovnani prumernych cen ktere se doopravdy za auta platily a ne o cenikove ceny. Tak jsem opet zvedav, jak ted budou zastanci spalovaku obhajovat jejich existenci. Aha, non stop jizda na Jadran. To je padny argument.

Napsat komentář