Elon Musk zveřejnil finální podobu berlínské Gigatovárny

Elon Musk zveřejnil render finální podoby nově budované Tesla Gigatovárny nedaleko Berlína. Od továren v Nevadě a Šanghaji se hodně liší.

Bude takhle opravdu ve finále Tesla Gigatovárna Berlín vypadat? Ví jen Elon Musk…
foto: Elon Musk

Gigatovárna Tesla nedaleko Berlína se opět staví a už v polovině příštího roku má začít vyrábět elektromobily Tesla Model Y. A to dokonce hned revolučním způsobem.

Aktuálně Elon Musk na svém Twitteru zveřejnil obrázek toho, jak by měla Tesla Gigatovárna Berlín vypadat po dokončení. Zajímavostí je vyhlídková terasa s trávníkem a pochopitelně i střecha pokrytá solárními panely.

Každý takovýto renderovaný obrázek je ale, stejně jako v případě konceptů aut, brát s velkou rezervou. Tesla zveřejnila před šesti lety krásný render finální podoby své Gigatovárny v Nevadě, která měla připomínat diamant. Dnes ale ve skutečnosti vypadá spíš jako obří plechová bouda.

Elon Musk/Twitter

22 Comments on “Elon Musk zveřejnil finální podobu berlínské Gigatovárny”

  1. nj armáda kšeftáků potřebuje stálý přísun prachů a
   nj armáda kšeftáků potřebuje stálý přísun prachů a tak pindá a pindá aby se kšefty hejbaly. Je až k neuvěření jaký slohový práce téměř voničem dokážou vyplesknout. Tak samozřejmě chápem všichni si chtějí jen napakovat nezajmá je na čí účet dokud doník rozdává 😉 Důležitý ale je aby na tebe pak zbyla židle až hudba přestane hrát … ;))

   PS: Zákl.pravidlo č.6 zní : Z CIZÍHO KREV NETEČE ;))

 1. tak to vypadat urcite nebude, sak vim jak prikraslujeme
  tak to vypadat urcite nebude, sak vim jak prikraslujeme vizosky my 😀 co me zarazi jsou hned dve veci, zaprve ty zlute listnace, to se fakt nepovedlo, a zadruhe ta obri betonova plocha okolo stavby, jako proc? jsem si fakt jistej ze takhle vydlazdeny, vyasfalotovany nebo vyberonovany to nebude 🙂 stejne tak to nebude tak zalesnene a budou tam spise parkoviste, a pokud alespon trosku nekdo premejsli pri dodatecnych upravach tak ty parkoviste budou schovany pod fotovoltaikou

  tohle bych spise nez za final oznacil za nejaky ranny one-day vizual, tedy to od ceho se pak odpichly v dalsich vizozkach zamerenych na detaily

 2. nj, jenže má to problem : mlaskovina neřeší
  nj, jenže má to problem : mlaskovina neřeší zaměstnanost. tahlenc fabrika napráskaná roboty (čínská kuka??) nebude potřebovat k práci (dávat prachy) germánce ale prodávat jim (vysávat z germányje do ameriky) předražený tabletynakolečkách, a to je sosiálně neudržitelný soudluzi ;))
  PS: přecijenom gemblováni akcijí u komplu nenahradí námahovou práci, nevyhnutelně se jedinec nakonec zblázní :)))))

      1. Pokud je prispevek nizsi jak by pak stat stalo ziveni daneho
       Pokud je prispevek nizsi jak by pak stat stalo ziveni daneho cloveka na pracaku + zdravotni + neprispevek do socialniho + neutraceni, yak pak to neni socialisticky kapitalismus ale pragmatickya ekonomie 🙂
       Netvrdim ale, ze toto na Ministerstvu financi zvladnou spocitat. 🙂

       1. V době krize přidávat 6% ke mzdě a vyplácet bonus
        V době krize přidávat 6% ke mzdě a vyplácet bonus šestiměsíčního platu prodavačky v hypermarketu to je velký socialismus. To že stát jim posílá měsíčně 500 mil Kč a ztrátu dalších miliard bude sanovat, tak to stát ani nespočítá.

Napsat komentář