Elon Musk vysvětlil co znamená logo Tesla

Logo společnosti se časem stává ikonickým poznávacím znakem a spolu se značkou jako takovou tvoří nemalou hodnotu. Tesla aktuálně své oficiální jméno zkrátila a Elon Musk prozradil, co vlastně znamená logo.

Logo společnosti Tesla představuje výseč zjednodušeného řezu elektromotorem
foto: Tesla

Ti více technicky založení mezi námi to nejspíš už tušili delší dobu. Elon Musk, šéf Tesly, aktuálně potvrdil, že „téčkové“ logo Tesla skutečně představuje výseč řezu elektromotorem. Stylizované písmeno T je část rotoru, linka nad ním část statoru.

Řez jednoduchým typem elektromotoru

Řez jednoduchým typem elektromotoru
foto: Pinterest

Kdybyste loga Tesla Motors pokládali vedle sebe do kruhu, získáte něco velmi podobného řezu elektromotorem. Logo pochází z dílny designérské společnosti RO-Studio z New Jersey. Ta navrhla také logo jiné Muskovy společnosti, .

34 komentářů u “Elon Musk vysvětlil co znamená logo Tesla”

  1. Mě se logo Tesly vůbec nelíbí. Spíš mi dost vadí.
   Mě se logo Tesly vůbec nelíbí. Spíš mi dost vadí. Vypadá to jak neumětelskej návrh vod nějakýho fandy Barbara Conana, Valhaly, vikingský mytologie a seker :)))
   Ani graficky to není doladěný. Jejich web je třeba oproti Future Faraday naprostej neinvenční průměr.
   Třebas logo FF je daleko lepší, ale na kapotě auta zase působí příliš subtilně a nekompaktně.
   Btw web FF prej dělal nějakej pardubičák 😀

  2. No jeho první modely měly, i v patentech, vinutý rotor,
   No jeho první modely měly, i v patentech, vinutý rotor, Motor s kotvou nakrátko vymyslel Michail Doliwo-Dobrowolsky.

   No a vidíte, že je to kus motoru říkali někde na Discovery channelu už kolem roku 2010 (pořad byl ještě starší, dělali teprve svůj první model a ručně a myslím tam ještě ani Musk nemluvil).

   Mě to zase vždycky připomínalo výsek setrvačníku parního stroje. 🙂

   Nicméně je zajímavé že A. Huxley v Brave New World (Konec Civilizace), popisuje náboženství fordismus, ve kterém je uctíváno T jakože od prvního modelu T, je zajímavé že se nám tu kolem Tesly udělalo taky takové minináboženství a jak naschvál to má ve znaku taky T.

   1. Právě, že to sem patří. Tento web není jen o
    Právě, že to sem patří. Tento web není jen o elektroautech a jiných alternativních pohonech. Značky co jsem uvedl, byly jen příklad. Pokud budu chtít vědět o jiných značkách najdu si to u strýčka googlu. Byl to pouze námět na zajímavý článek.

        1. Já zase nemusím zahrádkáře co mermomocí roubuju bramboru
         Já zase nemusím zahrádkáře co mermomocí roubuju bramboru na višeň protože je to přece taky rostlina.

  1. No škodovka je logo závodu, pod který byl Laurin a Klement
   No škodovka je logo závodu, pod který byl Laurin a Klement včleněny. A to se traduje že zakladatel škodovky měl domácího indiána a že je to čelenka nad šípem. Stejné logo, akorát v modrém, mají i strojírny a další firmy, možná jenom ne Škoda JS, vagonka, tedy transportation, nebo jak si teď říkají, taky.

      1. je to ten pôvodný znak, nielen v čiernom, defence nie je
       je to ten pôvodný znak, nielen v čiernom, defence nie je životaschopný pokračovateľ, to sú skôr industry, … plzeňáci boli preved(Z)ení v troch vlnách do trenčína, pokračovali v pôvodnej náplni, neskôr sa pridali mladí … a pobočky v brne i prahe. výskum, vývoj i výroba na jednom mieste a výsledky neboli zanedbateľné. a hrdosť zamestnancov na príslušnosť ku kolektívu!

Napsat komentář