Elon Musk radí Rivianu: nejprve rozběhněte jednu továrnu, pak postavte druhou

Rivian je dnes to nové „žhavé americké zboží“ v době, kdy Tesla už se stala normální firmou. Hledá už místo pro druhou továrnu, ale Elon Musk má pro Rivian dobrou radu.

První a zatím jediná továrna společnosti Rivian v americkém městě Normal ve státě Illiois. Firma ji koupila od Mitsubishi a má plochu 240 000 m2.
foto: Rivian

Rivian nedávno potvrdil, že v USA hledá místo pro druhou továrnu. Investoři do firmy pumpují peníze, a tak se prý předběžně porozhlíží dokonce i po místě pro třetí továrnu, tentokrát už v Evropě. Ve hře je Británie, Německo, ale i další státy. Už příští rok tu chce začít své elektromobily prodávat.

Zprávy si na Twitteru všiml také Elon Musk. Ten má díky Tesle s rozjezdem automobilové výroby a stavbou a zařizováním auto-továren bohaté zkušenosti. Neodpustil si proto směrem k Rivianu stručnou radu.

Na svém Twitteru Elon Musk napsal, že „by doporučil, aby nejprve rozběhli první továrnu“. A dodal, že je „šíleně obtížné dosáhnout vysokého objemu výroby při dostupné ceně za jednotku“.

Rivian se momentálně snaží konečně spustit výrobu elektromobilu R1T, plně elektrického pick-up trucku, ve své první továrně ve městě Normal, stát Illionis. Do nové americké továrny chce investovat kolem $5 mld.

S Muskovou radou souzní také automobilový reportér Alex Voigt. Napsal, že většina problémů se v továrnách najde až po spuštění výroby, nikoliv před tím. Plánovat novou továrnu bez téhle zkušenosti je podle něj hloupé. Musk s touto poznámkou souhlasil.

Tři komentáře u “Elon Musk radí Rivianu: nejprve rozběhněte jednu továrnu, pak postavte druhou”

Napsat komentář