Amazon už testuje elektrické dodávky Rivian v dalším městě

Amazon Rivian elektrická dodávka elektromobil

Po Los Angeles nyní Amazon testuje elektrické dodávky od společnosti Rivian také v San Francisku.

Elektrická dodávka Amazon/Rivian pod mostem Golden Gate v San Francisku
foto: Amazon

Když Rivian získal $700 mil. investic od Amazonu, bylo jasné, že se připravuje nějaká užší spolupráce. Tou je skutečnost, že Rivian vyrobí pro Amazon 100 000 elektrických dodávek. První se v únoru začaly testovat v Los Angeles, nyní se rozjely do druhého města – srdce Křemíkového údolí, San Franciska.

Během letošního roku chce Amazon nasadit své elektrické dodávky v celkem 16 amerických městech. Ujedou až 240 km na jedno nabití a právě kopcovité San Francisko dojezd a baterii náležitě prověří.

Už během roku 2022 chce Amazon nasadit celkem 10 000 těchto dodávek a do roku 2030 ji prý bude 100 000. Smělé plány znamenají slušný příjem $4 mld. pro Rivian, což mu zase pomůže s rozjezdem výroby jeho vlastních elektrických SUV a pick-upů, plus s budováním sítě nabíječek po vzoru Tesla Superchargerů.

tisková zpráva

7 komentářů u “Amazon už testuje elektrické dodávky Rivian v dalším městě”

   1. Já bych to viděl spíše na to, že Musk a Bezos se opravdu
    Já bych to viděl spíše na to, že Musk a Bezos se opravdu nemusí, takže si nedokážu představit, že by Bezos překousnul brát BEV od Muska. Zároveň ale chce být „ECO“, takže investice do Rivianu je logická.

    Celá tahle dodávka od Rivianu je spíše takový Bezosův truc, protože chce vrátit Muskovi, že SpaceX vyhrává více zakázek nad Blue Origin.

    Doporučuji knihu „Vesmírní Baroni“. Velice inspirativní. 🙂

Napsat komentář