Elektromobil Fiat 500e: vyprodáno!

Elektromobil Fiat 500e je vyprodaný ještě dřív, než stačil od dealerů vyjet na silnici. Nedivte se. Elektrická verze dnes už klasického Fiatu 500e je totiž v Kalifornii levnější, než původní benzinová verze!

Elektromobil Fiat 500e: vyprodaný dřív, než vůbec první kus vyjel na silnice
foto: Fiat

Začátek prodeje elektromobilu Fiat 500e byl pro Kalifornii stanoven na tento měsíc. Jenže už dnes jsou podle Jasona Stoiceviche, šéfa severoamerického Fiatu, všechna auta dopředu vyprodaná.

Pochopitelně je obtížné byť i jen odhadnout o kolik prodaných aut se vlastně jedná. Stoicevich žádné bližší podrobnosti nenabídnul. Pouze řekl, že trh s elektrickými auty v Kalifornii je živý. Kdo by to byl řekl.

Kolegové z magazínu InsideEVs odhadují, že u celkem 28 dealerů značky Fiat v Kalifornii mohlo být objednáno/zakoupeno několik stovek aut. Stát Kalifornie totiž navíc k federální dotaci $7500 na nákup elektromobilu přihazuje ještě $2500 navrch.

Cena elektromobilu Fiat 500e tak rázem klesá z $31 800 na $21 800. A za takové peníze už si stylové elektrické auto kdekdo rád pořídí. Fiat 500e je dalším z mnoha již dnes dostupných elektromobilů na kalifornském trhu (Chevrolet Spark EV, Nissan Leaf, Ford Focus Electric a další).

4 Comments on “Elektromobil Fiat 500e: vyprodáno!”

Napsat komentář