Elektromobil Polestar 2 si prošel prvními crash-testy

Čínský elektromobil Polestar 2, konkurence pro Tesla Model 3, úspěšně absolvoval první crash-testy. V Evropě se prodává za cenu od €58 800.

Polestar 2 naráží v rychlosti 64 km/h do pevné překážky s 25% překrytím přední části. Na sedadle řidiče je figurína vybavená 70 senzory. Jasně je vidět odlétávající přední levé kolo.
foto: Polestar

Pětimístný elektromobil Polestar 2 se začal v Číně vyrábět na konci letošního března – koronaviru navzdory. S baterií o kapacitě 78 kWh, dvěma elektromotory a celkovým výkonem 300 kW/660 Nm se Polestar 2 svými parametry konkurenci jako je Tesla Model 3 skutečně přibližuje.

Vozy značky Tesla ale dnes patří mezi ty nejbezpečnější na silnicích. Jak dokáže čínská výroba konkurovat v tomto ohledu? Podle automobilky Volvo, která značku Polestar vlastní, posunuje vůz bezpečnost na novou úroveň.

Což je ale do značné míry dáno skateboardovou konstrukcí elektromobilu. Baterie (324 článků, 27 modulů) je umístěna v hliníkovo-ocelovém obalu v podvozku, čímž zvyšuje tuhost celého rámu. V případě kolize se automaticky odpojí od zbytku auta, jak je u elektromobilů běžné.

Další crashtest elektromobilu Volvo Polestar 2

Další crashtest elektromobilu Volvo Polestar 2
foto: Polestar

Navíc podle Volva, které je dobře známé svým důrazem na bezpečnost, přichází Polestar 2 s novou generací bezpečnostních systémů. Obsahuje například SPOC bloky, pevné hliníkové bloky, které mají zabránit proniknutí objektů do kabiny nebo baterie.

Auto je vybaveno množstvím airbagů – například i středovým mezi řidičem a spolujezdcem. Auto také nabízí asistenční systém Pilot Assist (obdoba Tesla Autopilot), což je v podstatě chytřejší adaptivní tempomat pro rychlosti do 130 km/h.

Samozřejmostí je pak také systém akustického varování pro chodce AVAS (Acoustic Vehicle Alert System). Díky němu mají mít vozy Polestar jedinečnou zvukovou stopu.

tisková zpráva

7 komentářů u “Elektromobil Polestar 2 si prošel prvními crash-testy”

 1. „Díky němu mají mít vozy Polestar jedinečnou zvukovou
  „Díky němu mají mít vozy Polestar jedinečnou zvukovou stopu.“

  Může mi někdo vysvětlit co to je zvuková stopa? Zvuk nezanechává žádnou stopu, teda pokud to není ultrazvuk, který vám roztrhá vnitřnosti a zabije vás. Zvuk prostě buď je a nebo není. To je zase blábol.

   1. Chudaci cunici. Neco podobneho stoji take za nakazou Covidem.
    Chudaci cunici. Neco podobneho stoji take za nakazou Covidem. Ve Wuhanske laboratori delali pokusy s nakazenymi prasaty. A zrejme ty cuniky kdyz je testovali jako zdrave prodali na cernem trhu. Tak se Covid dostal na trznici i jinam. Hamizdnost stoji za pruserem co svet nevidel. Asi o tom v laboratori nemeli poneti a kseftovali s tim externi firmy. Nejspis za chybnym testovanim jsou na vine nespolehlive cinske testovaci sady. O pokusech s cuniky jsou zaznamy v odbornych publikacich. Melo by se prosetrit, kam se pak dostaly. Ne jen papirove.
    edit. studie o coronavirech u prasatek z netopiru v Cine
    https://www.nature.com/articles/s41586-018-0010-9
    druha studie
    https://journals.plos.org/plospathogens/article?id=10.1371/journal.ppat.1006698

Napsat komentář