Elektromobil Kia EV9 podstupuje poslední zkoušky

Příští čistý elektromobil Kia EV9 z kategorie SUV absolvuje zevrubné finální zkoušky. Premiéru bude mít začátkem 2023.

Kia odhalila podrobnosti náročného programu finálních zkoušek modelu Kia EV9 před jeho světovou premiérou v roce 2023. Čistě elektrická Kia EV9 převezme roli vlajkového modelu značky, přinese revoluční změny v segmentu velkých elektrických SUV, urychlí proměnu značky Kia a potvrdí její vedoucí postavení na poli udržitelné elektrické mobility. Vývoj EV9 běží již 44 měsíců. Model je proto po všech stránkách podrobován těm nejnáročnějším zkouškám v globálním vývojovém centru R&D v korejském Namyangu.

SOUVISEJÍCÍ: Kia Concept EV9: spousta prostoru a 350kW nabíjení

Kia EV9 musí v rámci finálních zkoušek splnit požadavky náročného ověřovacího programu na úseku pro testování stoupavosti vozů s pohonem 4WD, na terénních tratích i v hlubokých brodech, aby garantovala maximální spolehlivost za těch nejnáročnějších podmínek. Jízdní vlastnosti EV9 a jeho schopnosti držet stopu jsou podrobovány nejpřísnějšímu dohledu na rychlých úsecích, při testování handlingu i na tratích s nízkou přilnavostí.

Konstruktéři Kia dále na nemilosrdných kočičích hlavách v Belgii ověřují jízdní pohodlí a kvalitu dílenského zpracování EV9 na tom nejnáročnějším povrchu. Vedle zkušebního programu v centru R&D v Namyangu bylo EV9 stejně jako všechny modely Kia podrobeno sestavě zkoušek na nejrůznějších místech po celém světě.

Možnou podobu nejnovějšího vlajkového modelu prezentovala Kia v podobě studie Kia Concept EV9, odhalené vloni celému světu na přehlídce AutoMobility LA v Los Angeles. Sériový model EV9, zhmotňující nový průkopnický designový jazyk ‚Spojené protiklady‘ značky Kia, bude představovat samotný vrchol možností na poli SUV. Elektromobil Kia EV9, postavený na vyspělé podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform) značky Kia, uvede novou epochu důmyslné hi-tech udržitelné mobility.

Kia EV9 se představí v prvním čtvrtletí 2023, a bude tak následovat průkopnický čistě elektrický model Kia EV6, kterému se dostalo pochvalného uznání od mnoha kritiků, včetně vysoce prestižního vítězství v anketě evropské Auto roku 2022.

zdroj: tisková zpráva

9 komentářů u “Elektromobil Kia EV9 podstupuje poslední zkoušky”

    1. Je to politika. Politik si připíše bodík, nic ho to nestojí a nic zvláštního se nestane. Snadnost jak tyto zákony procházejí ukazuje na to, že za tu dobu už stejně nebude co řešit.

      Ale souhlasím s tím, že elektoauta jsou po všech stránkách lepší a spalováky by všechny měly shořet v plamenech pekelných.

Napsat komentář