Kia EV6: rychlonabíjení z 10 na 80 % za 18 minut, tažné zařízení a dojezd 510 km

Kia EV6 s vyspělým 800V systémem rychlonabíjení umožňuje vůz dobít z 10 na 80 % za pouhých 18 minut. Reálným dojezd slibuje přes 510 kilometrů a k tomu nabídne i spoustu dalších vychytávek.

Elektromobil Kia EV6 nabídne mimo jiné high-tech relaxační sedadla s praktickou funkcí úpravy sklonu pro maximálně pohodlné prostředí všech členů posádky. Vůz je již možné objednávat – první dodávky na evropské trhy se očekávají v průběhu posledního čtvrtletí 2021.
foto: Kia

Kia EV6 je postavena na vyhrazené podvozkové platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Řidiče a předního spolujezdce uvítá elegantní a minimalistická architektura přístrojové desky s důrazem na prostornou atmosféru v celém interiéru. Jelikož díky elektrickému pohonu odpadá centrální tunel hnacího ústrojí, plochá podlaha EV6 nabízí plných 990 mm k pohodlnému natažení nohou zadních pasažérů.

Nový systém klimatizace, topení a ventilace (HVAC) zvyšuje pohodlí pasažérů na předních sedadlech a přispívá k mimořádné vnitřní prostornosti. Systém klimatizace s dělenou architekturou je o 55 % menší, a tak bylo možné navrhnout štíhlejší konstrukci kokpitu a získat více místa pro přední cestující při zachování optimální účinnosti chlazení.

Relaxační sedadla zaručují pohodlí řidiči i přednímu spolujezdci, např. při čekání po zaparkování EV6 nebo během jeho nabíjení. Stiskem tlačítka se sedadla přizvednou a zakloní, kdy se změnou pozice sezení optimálně rozloží hmotnost postavy. Cestující se tak mohou pohodlně natáhnout, chvíli si číst nebo se prospat. Odlehčený a štíhlý design sedadel opět přispívá k vnitřní prostornosti EV6.

Všechny hlavní ovládací prvky EV6 jsou s ohledem na intuitivní použití rozmístěny ve snadném dosahu řidiče. Prostorově nenáročný volič systému elektronického řazení ‚shift-by-wire‘ je pohodlně umístěn vedle tlačítka spouštění EV6 na středovém panelu; do volantu byly dále začleněny nejdůležitější spínače systémů na podporu řízení (ADAS). Ve snadném dosahu uživatelů se nacházejí i dotykové ovládací spínače pro vyhřívání volantu, resp. odvětrávaná a vyhřívaná sedadla EV6.

Mezi odkládací prostory elektromobilu Kia EV6 patří mimo jiné objemná odkládací přihrádka mezi sedadly skýtá dost místa např. pro menší tašku a tablet; integrovaná podložka bezdrátového nabíjení navíc umožňuje snadno si zde dobít chytrý telefon. Díky dělené architektuře systému klimatizace bylo možné navrhnout praktickou a rozměrnou příruční schránku o objemu 10,5 litru; uživatelský komfort ještě zvyšují praktické držáky nápojů vpředu a vzadu.

Objem zavazadelníku při nesklopených zadních sedadlech činí 520 litrů (podle VDA). Sklopením zadních sedadel (dělených v poměru 60:40) lze prostor pro zavazadla zvětšit přibližně na 1300 litrů. Kia EV6 rovněž disponuje předním kufrem s dalšími 52 litry v případě provedení s pohonem zadních kol (RWD), resp. 20 litry u provedení AWD; je tak ideálním místem k bezpečnému uschování nabíjecího kabelu vozidla.

Příznivci outdoorových aktivit bezpochyby uvítají funkci V2L (Vehicle-to-Load), která zásadním způsobem přispívá k flexibilitě nabíjení. Akumulátor modelu EV6 dokáže napájet externí spotřebiče o příkonu až 3,6 kW pomocí jednoduchého adaptéru, který změní vnější nabíjecí zástrčku na síťovou zásuvku.

Kia EV6 elektromobil

Elektromobil Kia EV6 nabídne také možnost napájet ze své trakční baterie s pomocí speciálního adaptéru spotřebiče až do příkonu 3,6 kW.
foto: Kia

Zástrčka adaptéru bude specifická pro daný trh a umožní pomocí EV6 nabíjet cokoli od externích domácích spotřebičů či napájení jiného vysokovýkonného elektrického zařízení. Praktický nabíjecí port umístěný pod zadními sedadly uvnitř kabiny umožňuje cestujícím nabíjet mobilní zařízení z akumulátoru vozidla bez potřeby dalších adaptérů. EV6 tak doslova poslouží jako pojízdná nabíječka.

Elektromobil Kia EV6 v provedení s akumulátorem o kapacitě 77,4 kWh dále umožňuje tahat přívěsy o hmotnosti až 1600 kg (platí pro vozy s pohonem RWD i AWD). Pokud se zákazník rozhodne pro akumulátor 58 kWh, nabízí EV6 maximální tažnou kapacitu 750 kg.

tisková zpráva

2 Comments on “Kia EV6: rychlonabíjení z 10 na 80 % za 18 minut, tažné zařízení a dojezd 510 km”

Napsat komentář