Kia Concept EV9: spousta prostoru a 350kW nabíjení

Kia Concept EV9 navazuje na nedávno představený elektromobil EV6. Aktuálně se představil na přehlídce AutoMobility LA. Nabídne dojezd až 484 km a 350kW nabíjení.

Koncept elektromobilu Kia Concept EV9 měří na délku 4 930 mm, je široký 2 055 mm, na výšku měří 1 790 mm a má rozvor náprav 3 100 mm. Koncept rovněž kombinuje své ohromující tvary SUV s nejmodernější technikou. Plně elektrické SUV poskytuje dojezd až 483 km na jedno nabití. Je také vybaven ultra rychlou dobíjecí technologií nové generace s 350kW výkonem, která umožňuje jeho vyspělému bateriovému elektrickému pohonnému ústrojí doplnit energii z 10 % na 80 % za 20-30 minut.

Kia Concept EV9. foto: Kia
Kia Concept EV9. foto: Kia

Nová digitální tygří maska staví na skutečnosti, že čistě elektrické vozy nepotřebují klasickou masku chladiče jako vozy se spalovacím motorem, a tak Concept EV9 používá čelní partii lakovanou v barvě karoserie s poukazem na hodnoty trvalé udržitelnosti.

Plocha v zadní části kapoty, tradičně vyhrazená větracím průduchům, zde slouží jako fotovoltaický panel, napomáhající vozu získávat část elektrické energie. Jedná se o alternativní zdroj energie v situacích, kdy se poblíž nenachází žádná dobíjecí stanice.

Kia Concept EV9. foto: Kia
Kia Concept EV9. foto: Kia

K dalšímu vylepšení aerodynamiky modelu Concept EV9 napomáhají vysouvací střešní ližiny, které se v době, kdy nejsou zapotřebí, zasunou dovnitř střechy ve prospěch hladkého obtékání vzduchu kolem vozidla. Střešní ližiny lze podle potřeby vysunout jednoduchým stiskem tlačítka.

Nová generace systému sledování okolí na bázi kamer nahrazuje tradiční vnější zpětná zrcátka a opět vylepšuje aerodynamické vlastnosti a napomáhá k lepšímu přehledu řidiče o okolní situaci.

Kia Concept EV9. foto: Kia
Kia Concept EV9. foto: Kia

V kabině čistě elektrického SUV převládá design spojující charakter kvality přírody, pohybu a klidu. Pocity lehkosti a propojení s okolím ještě znásobuje panoramatické střešní okno s dokonalým výhledem ven.

O propojení modelu Concept EV9 s virtuálním světem se stará interaktivní ultra širokoúhlý displej o velikosti 27″, sloužící jako nervové centrum naplňující požadavky celé posádky ohledně multimédií, ovládání klimatizace či komfortních funkcí.

zdroj: tisková zpráva

Tři komentáře u “Kia Concept EV9: spousta prostoru a 350kW nabíjení”

Napsat komentář