Kia Concept EV9: netradičně hranaté SUV, ukáže se za rok

Studie Concept EV9 ukazuje, jak si značka Kia představuje SUV pro éru udržitelné mobility.

Kia oznámila, že plánuje uvést na evropský trh v roce 2023 sériový elektromobil založený na konceptu EV9. Má navázat na velký úspěch elektrického crossoveru Kia EV6, který byl nedávno zvolen evropským „Autem roku 2022“ a získal nejvyšší ocenění „Best of the Best“ v renomované designové soutěži Red Dot Award a cenu v kategorii meta „Inovativní produkty“.

Přibližně pět metrů dlouhá sériová verze SUV zrychlí na 100 km/h za pět sekund, bude mít dojezd přibližně 540 km a za pouhých šest minut bude schopna nabít elektřinu na dalších 100 kilometrů jízdy. EV9 bude také prvním modelem Kia, který bude vybaven službami „Over the Air“ (OTA) a „Feature on Demand“ (FoD), které zákazníkům umožňují selektivní nákup softwarových funkcí. Kromě toho bude jako první Kia vybaven „AutoMode“, průkopnickou technologií značky pro autonomní řízení.

Koncept je postaven na podvozkové architektuře E-GMP (Electric Global Modular Platform). Rozměry konceptu jsou délka 4930 mm, šířka 2055 mm, výška 1790 mm a rozvor 3100 mm. O propojení modelu Concept EV9 s virtuálním světem se stará interaktivní ultra širokoúhlý displej o velikosti 27″, sloužící jako nervové centrum naplňující požadavky celé posádky na multimédia, ovládání klimatizace či komfortní funkce. Sériová podoba modelu EV9 je ohlášena na rok 2023. Model je potvrzen i pro Českou republiku.

zdroj: tisková zpráva

16 komentářů u “Kia Concept EV9: netradičně hranaté SUV, ukáže se za rok”

 1. Pro znazorneni, ze oenergetice.cz je dezinformacni web. Dnesni komentar:
  „Maly Jarda
  5. duben 2022, 10:58
  aspoň už víme jaký byl účel celého toho američany , brity a banderovci zorganizovaného vraždění v Buchi .. konečně dotlačit Německo k ekonomické sebevraždě“.
  Takovy komentar tam je bez problemu. A kdyz ja tam napisu jakykoliv komentar, tak je minimalne pul dne nebo i vice dnu zadrzen a zverejnen az kdyz ho uz nikdo necte. Ale casto se take vubec nezverejni.

    1. Tak schválně kdo z nás dvou je omezenec a klidně zrovna na ostré téma, které si nadhodil… Když se chci přiblížit pravdě, nebo skromněji jen zvolit nejlepší způsob přijímání protichůdných informací, je nutné nechat emoce a předsudky stranou a řídit se logikou a zkušeností (historií)… Když se objevila věrohodná videa mrzačení a zabíjení ruských zajatců byla smetena ze stolu jako podvrh. A možná že je – natočit se dá dnes všechno a Rusové mají zájem poškodit ukrajinskou armádu…. Když ovšem vidím videa mrtvých civilistů musím uvěřit v jediný možný výklad (tvojí) propagandy? Např. není zrovna složité svázat ruce obětem dělostřeleckého přepadu, nebo dokonce přivézt kolaboranty, popravit a naaranžovat… Že by toho nebyli Ukrajinci schopni? Nebuď labuť – tohle je hnusná válka!…A nebo tam taky mohlo dojít k odboji a brutálnímu vraždění z ruské strany. Prostě možností je víc a ubožák a omezenec je ten kdo si to neuvědomuje. Já NEVÍM co je pravda…Kde ty bereš JISTOTU?!… Na rozdíl od tebe tě urážet nebudu. Ale jaký myslíš, že by ti slušel titul? 🤪

     1. Kdyz cituji jednoho pitomce ktery obvinuje za vrazdeni civilistu v Buci americany, brity a banderovce a vy date takovou odpoved, tak se musite zamyslet sam nad sebou. Ja o zadnem videu nepsal. Vy neumite ani pochopit smysl textu. Jste na uplne stejne urovni jako ten pitomec ktereho cituji a zrejme verite vic russakum nez obyvatelum z toho zmasakrovaneho mesta.
      Neni vas otec byvaly russky vojak?

      1. Toho,,zorganizovaného vraždění“ jsem si nevšiml. Třeba jen zapomněl dát ,,vraždění“ do uvozovek…. Výpovědi místních svědků v médiích nemají žádnou hodnotu: pokud by šlo skutečně o propagandu (opakuji – já to nevím) řeknou co se jim řekne a rádi se tak pomstí Rusům, které oprávněně považují minimálně morálně zodpovědné za všechny oběti …Jasno by mohl přinést jen nezávislý tribunál pečlivým výslechem svědků a posouzením dalších důkazů… Jenže kde ho vzít? Obávám se že od teď už budou vždy jen dvě proti – pravdy. Svět se definitivně posral…😃Ne nejsem Drvoštěp Drvoštěpovič 😁… Ale ty- místo aby ses mě ptal na blbosti – radši taky odpověz na tu starou otázku: Kde bereš jistotu?

        1. Pro Leodendula…Nic takového jsem nepsal ani nenaznačoval demagogu!… Ale chápu… Střízlivě uznat, že jistotu nemáš, by tvým desetiminutovkám nenávisti vůči asijským hordám přeci jen trochu ubralo na důrazu…

       1. Hele Fullman, řekl bych že jsi zvolil chybné slovo: to, že sem zmíněná diskuze rozhodně nepatří je fakt – ale to jí ještě nedělá hloupou nebo zbytečnou…Auto je to hezké, akorát teda hrozná kráva a jak je známo z průměrné obsazenosti podobných spalováků, těžko se dá mluvit o udržitelné mobilitě, jak je zmíněno v článku. Hlavně jestli si to koupí nějaký městský boreček, bude ta obluda radostí pro každého, kdo se s ní bude pravidelně potkávat… To zvětšování rozměrů je šílenost – kam až to chtějí dotáhnout? Třeba na 5,5m? Podle mně by nafoukanci, kteří tyhle bevepéčka kupujou, měli platit od určitého rozměru mastnou daň, ze které by měla být placena veřejná doprava zdarma pro všechny (a to píšu jako člověk který ji nevyužívá)…. Jestli se nepletu, funguje nějaké rozměrové omezení spojené se zdaněním v Japonsku a díky tomu vznikla i užitečná parádička Suzuki Samurai/ Jimny… Mimochodem podobné autíčko v elektrice hodně chybí.

Napsat komentář