Elektromobil Ford Mustang Mach-E má 45 000 rezervací, je téměř vyprodaný

Americká automobilka Ford aktuálně potvrdila přes 45 000 rezervací na nový elektromobil Ford Mustang Mach-E. V prvním roce se přitom má vyrobit pouze 50 000 kusů.

Ve srovnání s počty rezervací na elektromobily jako Tesla Model 3, Tesla Model Y a nebo Tesla Cybertruck (údajně přes půl milionu) ale Ford Mustang Mach-E přeci jen zaostává.

Elektromobil Ford Mustang Mach-E je možné si rezervovat za vratnou zálohu $500. Pro srovnání, na Tesla Cybertruck stačí pouhých $100. Elektrický Mustang má přijít na trh koncem letošního roku.

Mustang Mach-E ve variantě s prodlouženým dojezdem a pohonem zadních kol nabídne podle předběžných údajů dojezd až 600 km WLTP. Rychlonabíjení zvládne až 150 kW.

Ford zároveň potvrdil, že auto půjde na trh souběžně v i v Evropě. Větší důraz ale bude přeci jen kladen na Evropu, kam má putovat 30 000 z celkem 50 000 kusů plánovaných na první rok. Důvodem jsou přísnější emisní limity.

15 komentářů u “Elektromobil Ford Mustang Mach-E má 45 000 rezervací, je téměř vyprodaný”

  1. Podle tech grafu tam vychazi pojistka na 100Euro/mesicne,
   Podle tech grafu tam vychazi pojistka na 100Euro/mesicne, borec projede jednu nadrz mesicne a zaplati dan z vozidla 21Eur/m.

   Proti tomu dostane zeleny bonus na EV 6570Euro

   po 3 letech provozu jsou pak naklady cca 1Euro/km u spalovaku

   At si kazdy porovna se svoji realitou, ale na ceskeho motoristu to moc nesedi.

 1. Prodej aut v Číně v únoru klesl o rekordních 79
  Prodej aut v Číně v únoru klesl o rekordních 79 procent
  Automobilky nyní čínskou vládu žádají o pomoc, například ve formě snížení daně z obratu u malých vozidel, opatření na podporu prodeje aut na venkově či zmírnění emisních pravidel.

  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4361296/prodej-aut-v-cine-v-unoru-klesl-o-rekordnich-79-procent.html

  U nás by se také mohly zrušit emisní pokuty.

Napsat komentář