Elektromobil umí jet rychlostí přes 640 km/h

O projektu jsme už psali několikrát. Tým, který za autem stojí jej teď vylepšil na verzi 3.0, která zvládá max. rychlosti přes 400 mil za hodinu. Testování začne příští rok.

Buckeye Bullet, elektrická superrychlá střela. Rekordní rychlosti testuje na solné planině Boneville. Té samé, kde aktuálně dosáhla rekordu Škoda Octavia vRS Bonneville Special, když dosáhla rychlosti 365 km/h.
foto: Buckeye Bullet

Projekt Buckeye Bullet sponzorovaný monackou automobilkou má za sebou zajímavou historii. V roce 2004 první verze vozu 1.0, tehdy plný elektromobil poháněný NiMH bateriemi, dosáhl rekordní rychlosti 502,4 km/h.

Verze 2.0 využívala vodíkové palivové články, ale její výkon nebyl takový jaký tým očekával. Ve verzi 2.5 se proto vrátili zpět k bateriím. Verze 3.0 bude mít vylepšenou aerodynamiku o jejíž zlepšení se postaralo Superpočítačové centrum v Ohiu.

Verze 3.0 tohoto experimentálního elektromobilu je postavena na zcela novém podvozku. Venturi dodalo dva speciálně vyrobené elektromotory a o baterie se stará společnost A123. Stejná, která dodá baterie automobilce .

Práce na návrhu nového auta mají být hotové do konce letošního léta. Během následujícího akademického roku pak bude vůz vyroben. V roce 2012 se poprvé začne s testováním.

One Comment on “Elektromobil umí jet rychlostí přes 640 km/h”

  1. Tým, který za autem stojí
    Tým, který za autem stojí jej teď vylepšil na verzi 3.0, která zvládá max. rychlosti přes 400 mil za hodinu. Testování elektromobilu začne příští rok. = Proc chcou zacit testovat az pristi rok, kdyz uz ví ze zvlada rychlost 400Mph??? Neco je tu asi spatne

Napsat komentář