Elektrické bavoráky nové generace budou mít vnitřnosti Rimac

BMW Group a společnost Rimac Technology se sídlem nedaleko chorvatského Záhřebu oficiálně oznámily uzavření dlouhodobého partnerství.

Cílem spolupráce BMW a Rimac je společný vývoj inovativních řešení a výroba v oblasti vysokonapěťových baterií pro bateriová elektrická vozidla. Výsledky budou využity v budoucí produktové řadě BMW Group – v modelech plánovaných na druhou polovinu 20. let tohoto století.

SOUVISEJÍCÍ: Rimac a Kia chtějí rozjet robotické taxíky

Silné stránky a odborné znalosti obou společností se vzájemně produktivně doplňují. Cílem strategie elektrifikace BMW Group je dále rozvíjet své vedoucí postavení v oblasti prémiové elektromobility.

Ještě před rokem 2030 budou vozidla na baterie tvořit více než polovinu celosvětového prodeje společnosti. BMW Group do tohoto partnerství přináší zkušenosti s bateriemi a elektrickými pohonnými systémy nashromážděné za více než 15 let.

SOUVISEJÍCÍ: Rimac a Pininfarina rozjíždí výrobu elektromobilů pro miliardáře

Jako nedílná součást skupiny Rimac Group vystupuje Rimac Technology jako přímý dodavatel úrovně Tier 1 specializující se na elektrifikaci v automobilovém průmyslu. Její portfolio se skládá z vysokonapěťových baterií, náprav s elektrickým pohonem a také z elektronických a softwarových řešení.

SOUVISEJÍCÍ: Donedávna nepředstavitelné: rozjíždí se Bugatti Rimac

Výrobky společnosti Rimac Technology jsou navrhovány, konstruovány a vyráběny přímo vlastními silami společnosti a vyznačují se pokrokovými technologiemi s vysokou mírou přizpůsobení.

Dlouhodobé partnerství s BMW je známkou přechodu společnosti Rimac Technology z dodavatele vysoce výkonných specializovaných řešení na velkosériového dodavatele úrovně Tier 1. Díky postupnému růstu společnosti, včetně otevření kampusu Rimac, je Rimac Technology připravena dodávat rozsáhlé projekty na nejvyšší automobilové úrovni.

Další podrobnosti o tom, jakou podobu bude mít strategické spojení, stejně jako o jeho rozsahu a obsahu, zveřejní oba partneři později. 

Odděleně od nové strategické spolupráce se BMW Group připravuje na uvedení své nové modelové řady Neue Klasse, jejíž první model bude uveden na trh v roce 2025.

Příchod modelů Neue Klasse bude zároveň znamenat premiéru šesté generace technologie BMW eDrive, která přinese další významný skok vpřed ve všech pro zákazníky relevantních atributech, jako je dojezd a doba nabíjení.

zdroj: tisková zpráva

3 Comments on “Elektrické bavoráky nové generace budou mít vnitřnosti Rimac”

Napsat komentář