Rimac a Kia chtějí rozjet robotické taxíky

Začátkem příštího roku chce chorvatský výrobce luxusních elektromobilů Rimac představit robotaxi. Do komerčního provozu má jít za dva roky.

Maté Rimac, zakladatel chorvatské společnosti Rimac, řekl magazínu Autocar, že chce projektem robotaxi změnit život mnoha lidem. A to tak, že jim poskytne přístupný elektrický dopravní prostředek.

K tomu údajně získal podporu jihokorejské automobilky Kia. Ta ostatně sama připravuje řadu vozů typu PBV, tedy specializovaných elektromobilů. Dokonce už minulý rok v dubnu pro ně začala doma v Jižní Koreji stavět továrnu za tři čtvrtě miliardy dolarů.

SOUVISEJÍCÍ: Tesla představila auto bez volantu, takhle by mohlo vypadat Robotaxi

Rimac buduje své robotické taxíky pod novou značkou Project 3. Výzkumné centrum má ve Velké Británii. Prvním úkolem značky je vybudování specializované továrny na výrobu robotaxi.

Takhle si budoucí robotické taxi Rimac představuje umělá inteligence.

Rimac údajně jedná s 20 evropskými a blízkovýchodními městy o nabídce této služby. Robotaxi by mělo být odhaleno příští rok a v provozu by mělo být v roce 2026. V následujícím roce se síť rozšíří do Německa a Velké Británie.

Hlavním zdrojem příjmů pro Rimac nicméně zatím zůstávají supersportovní elektromobily jako Rimac Nevera. S cenouvkou začínající na $2,15 mil. jsou to ale spíš než cokoliv jiného sběratelské kousky pro saúdské šejky.

Napsat komentář