Dřevitá vlna – nadčasový materiál

 Ekologický, všestranný a relativně levný materiál, který slouží nejen jako výplňový materiál do obalů, ale má širokou škálu možností využití.

To je dřevitá vlna, o které si nyní povíme něco více. Dřevitá vlna má spoustu užitečných vlastností, díky nimž je oblíbená nejen ve světě balení, ale uplatnění najde také ve stavebnictví, chovatelství nebo v oblasti zahradničení. 

Ekologický materiál
Dřevitá vlna se vyrábí hoblováním špalíků měkkého dřeva, nejčastěji smrku a borovice, někdy však také lípy, olše nebo břízy. Vznikají hobliny dlouhé přibližně 30–50 cm, dle typu vlny široké obvykle 1,5–5 mm o tloušťce přibližně od 0,1 do 0,3 mm. Tyto dřevité proužky jsou následně zbaveny nečistot a většinou lisovány do balíků nebo plněny do pytlů, a to bez dalšího chemického ošetření. Jedná se proto o materiál velmi šetrný k životnímu prostředí

Výplňový materiál
Dřevitá vlna je velmi oblíbeným výplňovým materiálem do různých typů obalů. Má výborné tlumící vlastnosti. Hodí se tedy do běžných přepravních obalů. Ale protože má skvělý přírodní vzhled, velmi často se s ní můžeme setkat u různých typů dárkových balení, ať už v různě velkých krabicích, nebo dárkových koších. Protože je zdravotně nezávadná a bezprašná, může posloužit i jako výplň do balíků s potravinami. 

Izolace
V oblasti stavebnictví slouží dřevitá vlna jako izolační materiál, zejména u dřevěných a roubených staveb. Na speciálním motacím stroji z ní vznikají spletené provazce, které pak slouží jako výplň mezi trámy nebo prkny. Protože dřevitá vlna má přirozenou schopnost absorbovat a odvádět vlhkost, pomáhá vytvářet zdravější a pohodlnější prostředí uvnitř budov. Přispívá k prevenci vzniku plísní a zabraňuje šíření alergenů. 

Podestýlka
Vlastnosti dřevité vlny z ní činí skvělý materiál pro podestýlku. Ať už pro menší zvířata nebo třeba i do psích kotců nebo stájí. Je zdravotně nezávadná, bezprašná, nezpůsobuje alergie, neobsahuje chemikálie, odvádí vlhkost a udržuje teplo. Mezi zvířaty je velmi oblíbená. Užíváním se samozřejmě znehodnocuje, nezapomeňte pravidelně a podle potřeby vyměňovat dřevitou vlnu za čistou. 

Podklad pro plodiny
Zahradníci vědí, že jahody, dýně, okurky, cukety a další plodiny je vhodné podložit materiálem, který odvádí vlhkost a chrání tak úrodu před plísněmi a nežádoucími mikroorganismy. Dřevitá vlna je k tomuto účelu ideální.

Dřevitá vlna je nadčasovým, udržitelným a nezávadným materiálem, do kterého se rozhodně vyplatí investovat. Je mnoho možností, jak s dřevitou vlnou naložit, ale je také možné, že objevíte nové způsoby, jak ho v budoucnu využít.

zdroj: placená inzerce

Napsat komentář