Dobrovolníci přes víkend dokončili a spustili e-shop, za který vláda chtěla utratit 400 milionů korun

redakce - 27 Leden 2020

Hackathon #ZNAMKAMARADA již tento víkend dospěl do finále.
Výsledkem je funkční online e-shop s dálničními známkami FerZnamka.cz.
E-shop s dálničními známkami – FerZnamka.cz – je dle zadávací dokumentace z většiny dokončen! Absurdita za 401 milionů končí.

E-shop s dálničními známkami – FerZnamka.cz – je dle zadávací dokumentace z většiny dokončen! Absurdita za 401 milionů končí.
foto: FerZnamka.cz

E-shop s dálničními známkami je ve finále. Rozhodný den i čas se podařilo dodržet. FerZnamka.cz je řešení, které ukazuje celý ekosystém. Jedno na zelené louce a druhé pomocí „krabicového řešení“. Vznikla tedy dvě řešení pro e-shop a mobilní aplikace. Pro všechna tři řešení fungují chatbot, voicebot a integrace systémů pro automatizované rozeznávání registračních značek.

„Dosáhli jsme finále, účastníci si sáhli na dno. Tímto jim i všem, kdo pomáhali a podporovali nás, děkuji. E-shop FerZnamka.cz je do budoucna připraven pro reálný prodej elektronických dálničních známek. Nyní nákupem podporujete nadační fond Kolečko. Systém je otevřený pro napojení ostatních partnerů – e-shopů, benzinových pump, bankovních aplikací, jako je například George, a dalších – vše pomocí API,“ uvádí Tomáš Vondráček.

Technické specifikace e-shopu:

- Systém je otevřený pro napojení ostatních partnerů – e-shopů, benzinových pump, bankovních aplikací, jako je například George – vše pomocí API.
- V rámci hackathonu byly vyvinuty dva e-shopy.
- První je postaven na platformě Kentico EMS.
- Druhý je single page aplikace v React.js.
- Mobilní aplikace pro Android i iOS.
- Pro rozpoznávání registračních značek se využívá ALPR (automatizované rozeznávání registračních značek) se statickou kamerou společnosti Camea, které je využíváno k identifikaci vozidel např. při parkování či Policií ČR.
- Platí se přes platební bránu Global Payments ve spolupráci s Českou spořitelnou na transparentní účet.
- Podpora pro uživatele je místo robustního zákaznického call centra 24/7 vyřešena pomocí IT, tedy na webech funguje chatbot Rasa,
- můžete si také zavolat na interaktivní voicebot Vocalls, tel.: +420 228 227 264.
- Srdcem projektu je centrální systém napsaný v .NET Core, provozovaný na Microsoft Azure Cloud. Jde o bezpečného prostředníka mezi státem a finálním uživatelem.
- Účetnictví je zajištěno integrací do systémů ABRA.
- Pro reporting se využívá Power BI.
- Peníze z FerZnamka.cz budou věnovány nadačnímu fondu Kolečko.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Připomínky posílejte na buglist

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2UUCZOJzgaM6gorhqQ9c4WUS9hOaMHfMmsbg6cyMYSFBOrQ/viewform

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nikdo nemůže čekat, že se dá za 2 dny vytvořit robusní systém. Na druhou stranu, na IT se přiživuje spousta firem, které nedělají nic jiného, než překupníky, a berou za to tučné prebendy. Možná, že tento projekt přece jenom něco změní, a doufám že k lepšímu.
Chtělo by to zveřejnit i statistiku. Kolik to bylo člověko dní a kolik peněz s přihlédnutím k nějaké průměrné hodinové sazbě a ceně za HW a SW.
Za tu dobu, co hoši a holky naprogramovali celý systém, tak jsem měl soukromé cvičení přes veekend a řešil jsem 2 chyby. Celkem mi jedna chyba zabrala skoro 3 dny a ta druhá asi den (hrubého času).

---

hariprasad

Obrázek uživatele M.Krupka

Jsem si chtěl koupit Fér známku R12-měsíční a trochu jsem překvapen z doby platnosti. :-)
PLATNOST
Od 27.01.2020 do 25.01.2021.
Asi se nepočítá s přechodným rokem. :-)

Zásadní vadou na kráse onoho "eshopu" je únik databáze obsahující osobní údaje registrovaných uživatelů (telefon, email, RZ). Vývojáři sice vytvořili na pohled hezké řešení, ale fatálně podcenili bezpečnost.

https://i.imgur.com/5Q544wt.jpg

Obrázek uživatele Marek_

https://www.lupa.cz/aktuality/e-shop-na-dalnicni-znamky-ma-bezpecnostni-problemy-unikly-osobni-udaje/

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele Kuk

Odkaz nefunguje

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jako programatorovi mi hned prijde divne, ze by prosel email "fo@" nebo "drejbla" kontrolou regularniho vyrazu. Jedna se o zaklad, takze jsem si to zkusil a opravdu to mozne neni. Co me ale nemile prekvapilo, nemaji kontrolu na telefonni cislo, tam lze zadat blbost. Takze Vas obrazek je fake.

Jako programatora mne prekvapilo, ze by nekdo chtel kontrolovat spravnost e-mailove adresy regularnim vyrazem ;-)

Pokud naprogramujete aplikaci, kde chcete, aby uzivatel zadal email, tak byste nekontroloval jeho validitu? Regularni vyraz jsem zminil, ze je to programatorsky naprosto nejjednodussi zpusob. V tomto projektu slo o cas a ocividne tam spravnost emailove adresy kontroluji.

V poradku. U nas na prijimacim pohovoru uchazec ztrati body, pokud chce validovat spravnost e-mailove adresy regularnim vyrazem. Ale nikoho o nicem nepresvedcuju.

Tak sjme zkusil nejake extremni emailove adresy a kontrolu maji docela prisnou, neproslo treba
"Abc@def"@example.com
Fred\ Bloggs@example.com
Ale dle chybovych hlasek kontrola nebude delana regularnim vyrazem, takze jsem to prvotne odhadl spatne. Kazdopadne me hlavni rceni, ze ten obrazek je podvrh, plati. Takhle krasne vznikaji fake-news.

Fake news! Konspirace! Sdilejte nez to smazou!

To se mi libi, jak lide za vsim vidi podvrh nebo konspiraci. Co treba moznost, ze ta kontrola formatu e-mailu byla pridana (nebo zprisnena) az pozdeji, kdy uz v databazi byly zaznamy? Bavime se porad o hackatlonu, kdy se funkcnosti pridavaji za behu a chyby opravuji jak na bezicim pase...

Pokud byla kontrola přidána za běhu (logické), pak lze vyvodit že i ochrana byla přidána za běhu ;-)

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

S tim nikdo nepolemizuje :)

Ale poukazujete že je nechráněná tím, že tam jsou nevalidní e-mailové adresy.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Opravdu? Kde?

Pak Krupka říká "podvrh".
Vy říkáte "nemusí být nutně, co když to někdo sosnul před implementací kontroly?".

Já říkám, když:
* to někdo sosnul před implementací kontroly, tak to zároveň mohlo být i před implementací ochrany a s absencí "ostrých" dat
* nebo to někdo sosnul po uzavření projektu a pak je krajně podezřelé proč jsou v "ostrých" datech nevalidní adresy (když to tam bylo implementováno během vývoje)

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Ne, ja rikam - co kdyz ta zverejnena cast dat byla ulozena do databaze pred implementaci testu validity e-mailove adresy? O case sosnuti jsem se nikdy nezminoval.

Ano ale tento argument používáte pro vyvrácení či zesměšnění názoru Pavla K. (za záměnu s Krupkou se omlouvám) že daná informace je podvrh.

Čas sosnutí je zde důležitý o to jestli šlo o hack nebo ne a následně jestli jde o podvrh nebo ne.

Ten samozřejmě nikdo neznáme.
Vy neříkáte přímo že se jedná o pravý hack, ale napadáte názor že jde o falsum jako poplašný a unáhlený a to formou která naznačuje že o tom ani nechcete diskutovat (zesměšňování).

p.s. o tom že se zmiňujete o čase jsem se nezmínil ;-)

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Pokud jde o zesnesnovani pripadne formu prispevku, tak se omlouvam, pokud to tak vyznelo - nebylo to mym zamerem. Jen nemam rad, kdyz se zacne zminovat "fake news", pokud existuje mnohem jednodussi a prirozenejsi vysvetleni.

K ostatnimu viz https://www.lupa.cz/aktuality/e-shop-na-dalnicni-znamky-ma-bezpecnostni-problemy-unikly-osobni-udaje/

On to ted (od spusteni) jeste nekdo dovyviji? Da s epodivat do zdrojaku, kde jsou zverejnene? Mohl bych se do nich mrknout.

Ja za vsim vidim jen potrebu si to overovat. Snad to neni spatne.

Navim, taky bych se rad do zdrojaku podival, ale pokud vim, tak nejsou open source.

Taky si rad veci overuju. Idealne pred tim, nez zacnu kricet "fake news" ;-)

Tak jste mel pravdu. Me nenapdlo, ze po predani na tom dal vysivali, pak s emi mo0cnelibi ty informace, ze to stihli. Odhadoval jsem, ze vychytani chyb bude trvat ze vseho nedele, ale dokud nejsou ty zakladni odladeny, osobne bych netvrdil, ze SW je hotov. Z toho jsem usuzoval, ze v tech 19:00 dokoncili vyvoj a predali produkt. Spletl jsem se.
Docela me zarazi, ze nevychytali uplne zakladni veci, veril jsem jim vic.

To nic, kazdy se nekdy pleteme. Ja jsem tu nechel soutezit o to, kdo docura vys. Pokud to tak vypadalo, tak se omlouvam. Jen jsem chtel upozornit, ze jsou z dostupnych informaci spatne vyvozovany zavery.

Mne by zase prekvapilo, kdyby v sedm vecer vyhlasili "padla" a nechali nedopsany radek ;-) Predpokladam, ze ty nejhorsi problemy hasili jeste tu noc a dalsi veci dodelavali jeste v pondeli. Tak to na takovych akcich byva.

Soutez jsme v nasem dialogu zadnou necitil. :-)
Osobne bych to "padla" nevyhlasil. Zda se mi to silne nefer, pokud vedeli, ze tam dira je, pokud nevedeli, tak se divim, ze v tymu nemeli par hackeru, kteri by hned zkosueli bezpecnost.
Nikdo by nerekl (aspon doufam), ze zklamali nebo nestoj za nic, kdyz by to odevzdali o den pozdeji, takhle to vrha daleko horsi svetlo. Ale priznavam,z e se na to divam z pohledu vyvojare, manageri a obchodaci to asi vidi presne opacne - majitel nasi firmy rika, ze kdyz cche v lete zakaznik zmrzlinu, mame mu dat aspon studenou vodu ve sklenici, misto aby v zime dostal 100 druhu s moznosti vsemoznych tvaru.

Tak pokud jde o osobni informace, tak by bylo daleko horsi postavit projekt, ktery je medialne exponovany, nechytat na nej data a pak jej nechat s bezpecnostnimi dirami napospas.

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

Ber, že to spíchli za víkend. Cílem bylo ukázat, že to řešení není nijak náročné a částka je přehnaná. A ještě dali vládě zdarma zdrojáky

Až na to, že tam chybí ty šmírovací moduly (2 ze 14), které musí umět načítat SPZ z mýtných bran a musí umět vynechávat auta tajných služeb, atd. a to rozhodně nebude zadarmo.

Vynechavani spz je jedna tabulka a jedna procedura v DB

Odkud to je?

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

Vážně před nimi smekám. Něčeho takového je schopno jenom málo z nás. A je super, že už nyní a prozatím se přes tenhle jejich e-shop dá alespoň pár korunami podpořit nadační fond zaměřený na pomoc dětem po úrazu.

Přímá demokracie umí mnohem víc, toto je jen příklad možné přímé demokracie, a skvělý příklad. Vol strany, co propagují přímou demokracii, u nás je to jen JEDINÁ strana :)

Ve vasich kruzich bych si daval bacha aby vas nenakazili vasi asijsky ucitele z Ciny a Ruska.

Obrázek uživatele Kuk

Táhni ksindle fašounskej! Vždycky si všem nadával do fašistů a sám si největší.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Predstavitele te jedine strany bezostysne lzou, jsou zdrojem fake news a siri hysterii. Kdyz se takto chovaji, kdo mi zaruci, ze ji opravdu prosadi a pri ziskani nadpolovicni vetsiny v parlamentu neudelaji presny opak? To je u lharu normalni.

konkrétní příklad nedáš, takže jsi LHÁŘ ty, podřadný a hloupý hošíku :)
tedy vlastně šíříš fake news, socko :)

Vazeny pane. Vudce strany nebo co to je se jmenem SPD jsem mel kdysi tu cest poznat opravdu dobre a neverim mu ani nos mezi ocima. A to jeste hodne slusne receno. Ale je mi jasne ze vas nepresvedcim. Na vase pripadne invektivy nebudu reagovat.

zase LŽEŠ? Bez konkrténích příkladů budeš vždy jen za lháře a zdroj fake news :)

Ja znam piTomia takhle:
shorturl.at/bzE56
Sem tam si neco prifoukne a nemluve o tom, jak umele nafukuje svoje prohlaseni.

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

Ucil jej japonsky, jak znate pana Okamuru Vy? :-)

No staci se podivat na Vase komentare zde. vsechny jenom urazite a chovate se arogantne. Toto chovani docela dobre zapada k vasemu politickemu nazoru.

Me osobne dostava uz to, ze vase oblibena strana se necha vest kandidatku kraje nevzdelaneho a podle vseho mirne retardovaneho cloveka, ktery neni schopen smysluplneho mluveneho projevu.

No nic, nebudu do toho dal zabrusovat.

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

lepší mít srdce než být pedofil v ostatních stranách, podporují pedofily a masové vrahy EU, uSS, NATO :-)

Delate skvelou reklamu SPD. Kazdy si pak muze precist, co jste za intelektualni suteren. Preji vam krasny den, dekuji vam za to.

A halvne... VYTRVEJTE!
:D

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

proti uchýlům EU, kterou založili fakticky nacisti, je třeba bojovat, i když se najdou další nemocní jako ty, co je podporují, NEVYTRVEJ! :-)

ale když vytrváš, třeba se znásilnění své dcery migrantem dočkáš, díky záměru EU, bohužel

Vite o me kulove, ale je vam jasne, jaky musim mit nazor, kdyz se vymezuji proti SPD. To je uplne ve stylu "Kdo nejde s nami, ten jde proti nam!" (Klement Gottwald)

To jste si take evidentne vypujcili od kounistickych soudruhu, stejne jako to vase tykani.

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

mluvíš jak levicový neo marxista, co nenávidí přímou demokracii, tak se snaží používat nějaké nesmysly o Gottwaldovi, aby svou touhu proti skutečné přímé demokracii "podpořil" nesmyslným komickým přirovnáním, přitom já bych i volil jinou stranu, ale jiná, co chce skutečnou, přímou demokracii, neexistuje

ale vím, že základní logika ti teď bude dělat problémy, když jsem ti dokázal, že jsi totálně mimo :-)

vidíš, blbě kecat umí každý :-)

Tomu uz se vazne lze jen smat :D
Mejte se hezky.

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

Toto je u Jenjy klasika. Zaujme me tema, rad bych o nem diskutovala nakonec se dozvidam, jake mam nazory, co vim a co nevim, co si dokonce i myslim :-) Taky me to vzdy rozesmeje a radeji si na urovni pokecam se svejma detma :-)

Omlouvam se, v zapalu mobilovani, jsem netusil na koho reaguji.

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

.

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

S odkazy nemam problem, ale mel sjem za to, z eje to tak jasna vec, z enejsou potreba.
Takze tady "klasika" o opicim moru, ale je toho obrovska spousta, staci si vzpomenout, pokud se Vam vzpominat nechce, mrknete na neovlivni.cz

ano, migranti sem zavlékají nemoci a neovlivni platí lidé jako Soros, tedy zdroj fake news

chápu, že tebe je tak snadné vypláchnout :-)

a to je všechno, cos "vymyslel", lhaní o zbraních v Iráku či o afghánistánu, což stálo miliony mrtvých, ti nevadí u tvých pedofilních páníčků? Jsi zrůda, víš? :-)

Tady je hezky popsáno, jak Neovlivní pomatenci fungujou, jako malé děti pro hloupé děti :-)

bit.ly/2NZk7hC

Obrázek uživatele Anonym123

no, neviem či inde ako na slovensku to je lepšie riešenie, tuná sa to neosvedčilo - voľba prezidenta (každá) bola o menšom zle, referendum s divnými otázkami, ... a o inom riešení neviem.

volit prezidenta, který nemá žádnou moc něco skutečně změnit, zavést zákon atd., je nulový argument ;)

je třeba přímo volit konkrétní kroky jako ve Švýcarsku

Obrázek uživatele Anonym123

vymenoval som obe "priame" - aby ma neobvinili z opomenutia.
a zásadný omyl - prezident/ka môže zásadne ovplyvniť smerovanie KRAJINY (naša už nehovorí slovensko, štát, ale TÁTO KRAJINA)!
konkrétne - sk parlament dvakrát v minulom roku uzniesol, že istanbulský dohovor nepríjmeme, prezidentka nekoná a "ústavný právnik" komentuje, že prezident sa sám rozhodne či ratifikuje alebo nie nadnárodnú zmluvu, ktorá bude nad ústavou a zvyšnými predpismi!
takže aj priama demokracia je viac ako ošemetná vec.
ps - sk ústavný súd sa uzniesol, že ÚSTAVNÝ ZÁKON je NEústavný a hotovo.

takto argumentují skuteční fašisti, že skutečná demokracie je "ošemetná" ;)
mnohem složitější asi 100000000x je volit strany, u kterých pak jen hádáme, jak se zachovají místo abychom rozhodli přímo ;)

Obrázek uživatele Anonym123

https://cs.wikipedia.org/wiki/Godwin%C5%AFv_z%C3%A1kon
ctrl c/v:
Častý zvyk démonizovat v diskusích oponenty přirovnáním jejich názorů k nacistickým se Godwinovi zdál být „zjednodušením jak nelogickým, tak urážlivým".
ps - reč bola o PRIAMEJ nie skutočnej demokracii! akurát liberálfašisti tému nedržia a dávajú pseudoargumenty :-)

každý, kdo odmítá přímou demokracii, je prostě fašista, to mi nikdo nevymluví :)

Obrázek uživatele Anonym123

viď moja citácia goldwina. nevieš kam z konopí tak budeš treoať!
fašizmus je, chlapče hlúpy odmietanie iného názoru a presadzovanie toho svojho, jediného správneho.

Takze komunisti jsou fasisti (Cina)? :-)

hochu, ty moc historii neznáš, že? Obojí je téměř to samé :)
navíc komunismus neexistuje, v Číně je větší byznys demokracie než tady, troubo :)

bože, já zas odpovídám tomu největšímu blbovi zde, mea culpa! :-D

.

Venezuela, KLDR, Kuba.
Fasismus je extremni pravice, komunismus zase levice. Ja mezi temi ideologiemi vidim docela slusne rozdily.

Obrázek uživatele Anonym123

vpravo ani vľavo.
jedni i druhí, tretí spomínaní presadzujú jeden jediný (svoj) názor a všetko iné odmmietajú. rozdielu nieto.

No a myslím, že takto by išla urobiť celá štátna správa Nového štátu tak z 1/10 počtami úradníkov. Vrátane elektronických volieb a referend "za hubičku" s odovolateľnostou akýchkoľvek "zástupcov" ľludu na všetkých úrovniach či v senáte, parlamente alebo v uličnom výbore v obci. Takýto sw má byť súčasťou ozbrojených zložiek a bezpečnosti štátu. Existencia a správa takéhoto SW má byť zakompovaná v ústave ako súčasť nástroja priamej vľády ľudu, ktorá musí mať prioritu pred zastupiteľskou formou vlády ľudu.

to nám není a nikdy nebude dovoleno, je nám přikázáno co nejvíce vybírat daně a posílat je na západ, jsme otroci "elit" (pedofilové či jinak deviantní téměř do jednoho), ne nezávislý stát ;)

is.gd/Y0W8jg

A mentálně podřadní Kalouskové, Schlaffenbergové, Teličkové, Fialové (ODS), Piráti, STAN, ČSSD jim slouží jako ještě podřadnější pejsci na vodítku, Babiš je také voděn, ale je jen maličko nezávislý, tak mu dělají problémy, aby se "poučil" a poslouchal na 100 % :)

BTW, přímou vládu lidu u nás propaguje JEDINÁ strana, tak ji vol :)
Všichni ostatní jsou "elitáři", co si chtějí uchovat své deviace skrze nestěžující si hloupé otroky, proto nám zlikvidovali školství a chtějí sem nahrnout nevzdělané kriminálníky z Afriky a východu.

Thomas P. M. Barnett a jeho americký Mein Kampf (jeden z loukovodičů západního světa):
"Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vznikem světlé hnědé rasy v Evropě. Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5 milionu přistěhovalců z třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali."

is.gd/pNTRFP

Obrázek uživatele Kuk

E- shop je jen část většího systému který vytvořili. Viz schéma, které prezentovali na videu např. na novinky.cz

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jsou to borci. Teď by se ještě mohlo najít 60 (600, 6000, 60000?) jiných dobrovolníků a přes víkend dostavět D3 až do Prahy.

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Obrázek uživatele Anonym123

ten počet by sa dalodvodiť od baťových plánov spred vojny.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil