Dobíjecí stanice u prodejen Kaufland mají úspěch

Hned dvě ze tří dobíjecích stanic instalovaných u prodejen Kauflandu jsou mezi prvními pěti nejvyužívanějšími z celé České republiky. Jedná se o stanice v Praze-Vypichu a na Palmovce. Kromě nich lze v současné době elektromobil pod záštitou Kauflandu dobít také na filiálce v Praze-Modřanech.

Generální ředitel společnosti Kaufland Česká republika v.o.s. pan Christian Karnath společně s mluvčím Skupiny ČEZ Ladislavem Křížem 29. května slavnostně zahájili provoz dobíjecí stanice u pražské filiálky Kauflandu na Vypichu.
foto: Kaufland/ČEZ

Podle informací společnosti zákazníci od začátku roku do konce září 2012 na stanicích instalovaných u prodejen Kauflandu provedli více než 200 jednotlivých dobíjení. Průměrná doba přitom byla mezi 30 a 45 minutami.

Kaufland se do projektu rozvoje elektromobility, který je součástí konceptu energetiky budoucnosti Skupiny nazvaného FUTUR/E/MOTION, zapojil v roce 2011.

„Rozhodli jsme se spolupracovat, protože nám není lhostejné, co se děje se životním prostředím. Pokud můžeme přispět k ochraně ovzduší, uděláme to. Všichni jsme přeci odpovědni za přírodu kolem nás. My se této odpovědnosti nezříkáme. Naopak ji chápeme jako samozřejmost,“ komentuje Michael Šperl, tiskový mluvčí Kauflandu.

Další dobíjecí stanice budou na prodejnách Kaufland následovat.

tisková zpráva

3 Comments on “Dobíjecí stanice u prodejen Kaufland mají úspěch”

  1. Podle té fotky usuzuji, že
    Podle té fotky usuzuji, že jeden nabíjecí stojan dokáže nabíjet dva parkující elektromobily současně.Což je finančně výhodnější varianta než samostatný nabíjecí stojan pro každý EV zvlášt.Toto řešení jsem viděl na fotkách z USA.
    Napřílkad Ostravě je tuším verze jen pro jeden EV.

Napsat komentář